تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از «غارت جیب معلمان» تا «شاگرد اول ملکه» در دولت یازدهم

شماره۲۴۳ام هفته نامه ۹دی امروز شنبه هشتم آبان ماه ۹۵ روی دکه‌های مطبوعاتی قرار گرفت.

به گزارش شلمچه نیوز،  تیتر یک این شماره با عنوان «غارت جیب معلمان» به اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان و ابعاد مختلف این پرونده فساد مالی اشاره داردکه معادل شش ماه حقوق کلیه معلمان کشور است.

موضوع دیگری که ۹دی در این شماره به آن پرداخته، ماجرای اهدای جایزه سال ۲۰۱۶ موسسه انگلیسی چتم هاوس به ظریف و جان کری است که در یادداشتی با عنوان «شاگرد اول ملکه» منتشر شده است.

سخنان اخیر رئیس جمهور و انتقاد او از منتقدان برجام با کودک خواندن منتقدین و ماجرای سیب و گلابی هم موضوع دیگری است که در چندین یادداشت، نه دی به آن پرداخته است. «آقای رئیس جمهور! نه منتقدین کودک اند و نه مردم گلابی!» عنوان یکی از این یادداشتهاست.

یادداشت اول این هفته را حجت الاسلام رسایی با عنوان «خط قرمز» نوشته و به مساله سه وزیر پیشنهادی دولت به مجلس و ارتباطشان با فتنه پرداخته و نکاتی را خطاب به نمایندگان متذکر شده است.

در جدید ترین شماره ۹دی به موضوعات دیگری نیز پرداخته شده است؛ سخنانی از آیت الله مصباح یزدی با عنوان «شهید مطهری علمدار حرکت اربعینی مردم ایران»؛ گفتاری از دکتر فواد ایزدی با عنوان «برای ایران کلینتون بدتر از ترامپ است»؛ پیشنهادی از مهدی خانعلی زاده به سریع القلم برای بیان سی ویژگی شهروند مطلوب آمریکایی؛ یادداشتی از دکتر سجاد صفار هرندی در نقد برخی آسیب شناسی های عزاداریها با عنوان «عزاداری به مثابه نهاد اجتماعی»؛ گفتگویی با شهریار زرشناس با عنوان «ابتذال هولناک کدخدا در نمایشهای انتخاباتی» درباره مبانی فلسفی لیبرال دموکراسی که این روزها در مناظرات انتخاباتی آمریکا در حال بروز واقعیاتش هستیم؛ تحلیلی قرآنی درباره الزامات تحقق جهاد کبیر از دکتر شبیر فیروزیان با عنوان «مذاکرات علمی و سعه صدر، دو گمشده جناح مومن انقلابی» و ….

هفته نامه سیاسی، فرهنگی اجتماعی ۹ دی را هر شنبه از کیوسک های مطبوعاتی سراسر کشور بخواهید.

جهت اشتراک با شماره ۰۲۱۳۳۵۱۳۰۲۰ تماس گرفته و یا به سایت day.ir9 مراجعه نمائید. همچنین برای بهره مندی از تخفیف ۵۰ درصدی در اشتراک می توانید به سایت Eshterak.ir مراجعه کنید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28034

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.