- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

از «مدالهای تقلبی» ظریف و صالحی تا مخالفت نظام با تحمیل FATF

شماره۲۴۰ام هفته نامه ۹دی شنبه، دهم مهر ماه ۹۵ روی دکه‌های مطبوعاتی قرار گرفت.

به گزارش شلمچه نیوز، تیتر یک این شماره با عنوان «ناکامی در تحمیل FATF» با تحلیل مواضع اخیر رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره FATF، از به بن بست رسیدن تصویب توافق دولت با FATF و مخالفت مدیریت عالی نظام با آن سخن گفته است.

photo540331105613621557 [1]

موضوع مهم دیگری که ۹دی در این شماره به آن پرداخته، انتشار سند ۱۹ صفحه ای کلیه تعهدات ایران به FATF برای اولین بار است که همراه با توضیحاتی درباره این تعهدات در ۹دی آمده است.

عکس یک ۹دی این هفته، به یادداشتی با عنوان «مدال های تقلبی» مربوط می شود. نویسنده در این یادداشت با اشاره به اعترافات سریالی روحانی و یارانش درباره به نتیجه نرسیدن برجام نتیجه گرفته است که اهدای مدال به تیم مذاکره کننده به خاطر برجام، کاری اشتباه بوده واکنون با توجه به اعترافات اعضای تیم هسته ای و روحانی، این مدالها باید بازپس گرفته شود.

پرونده ویژه این شماره ۹دی با عنوان «توصیه دلسوزانه» به تحلیل سخنان حکیمانه رهبر انقلاب پیرامون توصیه به احمدی نژاد برای عدم کاندیداتوری در انتخابات، پرداخته و یادداشتهایی از حجت الاسلام رسایی با عنوان «ما به خضر زمانه خود اطمینان داریم»، دکتر مهدی جمشیدی با عنوان «مصلحت عدم حضور»، دکتر ناصر نعمتی با عنوان «چرا انتخاباتی بدون احمدی نژاد؟» و محمد مهدی تهرانی با عنوان «نقطه عطف هویتی برای جریان انقلابی» در این خصوص منتشر شده است.

پاسخ تلویحی سید حسن نصرالله به سخنان ظریف درباره راه حل سیاسی بحران سوریه از خبرهای جالب توجه هفته گذشته بود که ۹دی به آن اشاره کرده است.

در جدید ترین شماره ۹دی به موضوعات دیگری نیز پرداخته شده است؛ موضوعاتی مانند: نقد پرسش مهر رئیس جمهور، تحلیل قرآنی درباره نقش رسانه ها در مقابله با نفوذ، دوبرابر بودن هزینه های جاری دولت اعتدال نسبت به کل درآمد نفتی دولت قبل، نقد فیلم فروشنده و …

همچنین یادداشتها و تحلیلهایی از حجت الاسلام مصلحی، دکتر سعید جلیلی، حجت الاسلام رسایی، محمدکاظم انبارلویی، محمد ایمانی، دکتر ناصر نعمتی، دکتر مهدی جمشیدی، دکتر شبیر فیروزیان، محمد مهدی تهرانی، دکتر محمد جواد مطهری و … در ۹دی دویست و سی و هشتم منتشر شده است.

هفته نامه سیاسی، فرهنگی اجتماعی ۹ دی را هر شنبه از کیوسک های مطبوعاتی سراسر کشور بخواهید.
جهت اشتراک با شماره ۰۲۱۳۳۵۱۳۰۲۰ تماس گرفته و یا به سایت day.ir9 مراجعه نمائید. همچنین برای بهره مندی از تخفیف ۵۰ درصدی در اشتراک می توانید به سایت Eshterak.ir مراجعه کنید.