تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از مراسم عزاداری سالار شهیدان بهره برداری تبلیغاتی و سیاسی نشود

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ چندسالی است که جلسات مذهبی در ایران درگیر مسائل سیاسی شده است. این سیاست زدگی نه در مسائل کلان بلکه در دعواهای حزبی و سیاسی اتفاق می‌افتد. برخی از جلسات مذهبی رسما تبدیل به پایگاه‌های احزاب سیاسی شده است. در این جلسات مردم به جای شنیدن پندهای اخلاقی و عرفانی بیشتر درگیر مسائل سیاسی و حزبی هستند. سخنرانان و مداحان در این جلسات با استفاده از شور مذهبی مردم، نگاه‌های سیاسی خود را به مستمع تلقین کنند.

بدون شک خطاب حضرت آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران در خصوص رویکرد مسئولین در قبال مراسم عزداری ماه محرم ، مدیران و رجال سیاسی و دولتی ها است.

۶۲۶

عزاداران واقعی و مردم مظلوم که به هیچ عنوان حاضر نیستند از خون شهدا و از شهادت سید سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان برای خودشان بهره برداری تبلیغاتی و سیاسی کنند.

در واقع هدف و منظور سخنان حضرت آیت الله طبرسی جمعی از مسئولینی هستند که از بیت المال و حق الناس به دنبال بهره برداری های سیاسی هستند و حتی از مظلومیت و صداقت و سادگی مردمی که می خواهند در عزاداری سالار شهیدان به وظیفه دینی و شرعی خود عمل کنند استفاده سوء می کنند.

البته اکثر مردم به خوبی می دانند که بسیاری از رجال سیاسی حتی از خون شهدا نیز نمی گذرند و اهداف سیاسی آنها همواره در همه امورات در الویت اصلی قرار دارد.

باید توجه داشت حفظ قداست هیئت ها با عدم ورود به دسته بندیها و جناح بندیهای سیاسی حائز اهمیت است و مردم با حضور دراین مراسم انتظار دارند که به مسائل مذهبی وائمه اطهار پرداخته شود که توصیه ی مقام معظم رهبری نیز همین است.

موضوع دیگر قابل بحث بی توجهی برخی از مداحان به محتوای سخنان و مداحی ها است که بعضاً با تحریف وقایاع مربوط به تاریخچه اسلام و واقعه عاشورا ، بسیاری از مردم در خصوص واقعیت های این ماه مردد کرده اند. همچنین اگر قرار باشد از تریبون های مذهبی برای بیان دیدگاه سیاسی استفاده شود و عقایدی که جدای عقاید مردم است طرح شود دیگر حرمت مراسم های مذهبی حفظ نمی شود. سوء استفاده از مراسم مذهبی مصداق توهین به باورهای مردم است.  

خاطر نشان می شود مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که هیات های مذهبی نباید سکولار باشند. اما این سکولار نبودن را با برخی با سیاسی بودن اشتباه گرفته‌اند و تازه سیاسی بودن را نیز بعضا با سیاسی کاری و اغراض جناحی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26474

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.