تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از ناکامی دیپلماسی در سانچی تا داستان سرایی هاى ژول ورنى در فضاى مجازى

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار سیاست بیگانه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ۱۶ ؛ ۱۶ دی ماه سال جاری راس ساعت ۲۰ یک نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی به اسم سانچی در آب‌های ساحل شرقی چین به یک کشتی فله بر چینی برخورد کرد و بعد از ۸ روز سوختن، هر ۳۲ پرسنل آن شهید شدند و سر انجام این کشتی غرق گردید.

سانحه آنی و ناگهانی بود

وزارت حمل و نقل چین اقرار کرده بود که نفتکش سانچی (Sanchi) با پرچم پاناما و طول ۲۷۴ متر برای شرکت ایرانی برایت شیپینگ (Bright Shipping) کار می‌کرده و به سمت کره جنوبی برای تحویل محموله خود در حرکت بوده هست.

محسن بهرامی سخنگوی کمیته اضطرار سانحه نفتکش سانچی در این مورد بیان کرد د‌ر همان د‌م د‌ر اثر برخورد مقد‌اری از میعانات گازی محموله نفتکش ایرانی به روی د‌ماغه فله‌ بر چینی می‌ریزد و باعث آتش‌سوزی روی د‌ماغه این کشتی می‌شود‌.

۱۷ ۱۷ خدمه چینی سریعا بعد از آتش سوزی خود را به درون دریا می‌اندازند و به سرعت خود را از این مهلکه رهایی می‌دهند علاوه بر این مبحث علی رغم اینکه کشتی چینی دارای محموله فله بوده هست، اما آتش آن به سرعت خاموش می‌شود.

اما در این میان دو مخزن از دوازده مخزن سانچی آتش گرفت و این آتش سوزی ۸ روز به طول انجامید و واقعه ناگواری را برای کشور ما رقم زد. سریعا بعد از واقع شدن این سانحه هیئت دولت روز دوشنبه ۲۵ دی ماه را عزای عمومی اعلام نمود علاوه بر این رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری کشورمان در پیام‌های جدا گانه این سانحه ناگوار را تسلیت اظهار کردند.

جعبه سیاه اسرار سانحه سانچی به پاناما برده گردید

بعد از بروز سانحه در جریان جستجوی نیم ساعته تیم چینی، پیکر سه تن از پرسنل بهمراه جعبه سیاه کشتی پیدا شد، اما از آنجایی که طبق مقررات ثبت شده در کنوانسیون‌های بین‌المللی باید بر طبق قانون، جعبه سیاه موجود در کشتی‌ها و شناور‌های موجود در فضای بین‌المللی به کشوری که کشتی در آن رسما ثبت شده تحویل داده شود، جعبه سیاه نفتکش ایرانی سانحه دیده به پاناما تحویل داده گردید.

سانحه نفتکش ایرانی از نظر ابعادِ سانحه بی‌سابقه بود

به گفته علی ربیعی مسئول پیگیری سانحه نفتکش ایرانی، این اتفاق از نظر ابعاد، یک سانحه بی‌سابقه بود چون که نفتکش ایرانی ۱۱۱ هزار و ۵۱۰ تن میعانات گازی، یک هزار و ۹۵۶ تن مازوت و ۱۱۸ تن گازوئیل حمل می‌کرد که این ظرفیت از مواد سوختنی منتج به منفجر شدن بسیار بزرگی گردید که شاهد بودیم.

وی با اشاره به تصادف‌هایی بین کشتی‌های عبوری این منطقه در ماه‌های قبل اظهار کرده بود: این تصادف‌ها صدمات جانی و مالی بهمراه داشت اما هیچ کدام به بزرگی سانحه نفتکش ایرانی نبودند.

ربیعی با بیان اینکه مقام های چینی از روز نخست به ما اعلام نموده بودند که هیچ کس نمی‌تواند زنده مانده باشد، تبیین کرده بود: بر طبق اعلام مسئولان عملیات چینی از همان روز اول سانحه گاز H۲S نشت کرده بود که تنفس این گاز می‌توانست یکی از دلایل به قتل رسیدن خدمه نفت‌کش ایرانی باشد اما با این وجود با کورسویی از امید و با هدف اینکه بتوانیم پیکر عزیزان را پیدا نماییم عملیات مهار و جست‌وجو را ادامه دادیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه این داستان سرایی هاى “ژول ورنى”

پیگیری‌های دیپلماتیک از بدو سانحه

حسن روحانی ریاست جمهور کشورمان در نخستین روز بعد از سانحه، با تشکیل جلسه مخصوص این سانحه دستورات لازم را به وزرای نفت، خارجه و راه و شهرسازی برای رسیدگی به وضع نفتکش سانحه دیده و پیگیری جبران خسارت‌های وارده و بویژه رسیدگی به خانواده خدمه ایرانی نفتکش سانچی صادر نمود.

در پی آن علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز جمعه در اتاق بحران سانحه در شانگهای حضور یافت و اظهار کرد: خواستار این هستم که طرف چینی ضمن به کار گیری تمام توان خود برای رهایی دریانوردان ایرانی، در اجرای عملیات امداد و رهایی جدیت ورزند.

وزارت امور خارجه نیز با فعال ساختن تمام مسیر‌های دیپلماتیک، مشغول حمایت لازم گردید و محمد جواد ظریف در ارتباط تلفنی با همتای چینی خود بر ضرورت انجام تعهدها همه طرف‌ها در سانحه اتفاق افتاده برای نفتکش ایرانی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه چین نیز در این گفتگوی تلفنی با ابراز تاسف از بروز سانحه برای نفتکش ایرانی اعلام نمود نیرو‌های امدادی چینی همه کوشش خود را برای مهار آتش به کار گرفته و به کمک‌های خود ادامه خواهند داد.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه در ۲۰ دی یعنی ۴ روز بعد از واقع شدن آتش سوزی اعلام نمود ما به طرف چینی اعلام کرده‌ایم که حاضر هستیم گروه‌های زبده‌ای را برای مساعدت به خاموش کردن کشتی نفتی ایران که در آب‌های چین در اثر برخورد با یک کشتی باری دچار آتش‌سوزی شده هست، اعزام کنیم که یک تیم عملیات مخصوص نیروی دریایی ارتش بالغ بر ۱۲ نفر از کلاه سبزهای این نیرو که آموزش‌های خاص و مخصوص برای این شرایط دیدند، به چین اعزام گردیدند. 

 البته این اظهار نظر قشقاوی خیلی دیر اعلام گردید چون بعد از واقع شدن آتش سوزی که ارتفاع آتش به بیشتر از ۱۰۰ متر دست یافته بود و درجه حرارت آن به بیشتر از ۳۵۰ درجه دست یافته بود نمی‌توانست راهی برای رهایی پرسنل سانچی باشد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه هم در ۲۳ دی اعلام نمود که از همان روز نخست این اتفاق، در وزارت امور خارجه ستادی مربوط با آن تشکیل گردید؛ علاوه بر آن در سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه های دیگر نیز ستادهایی در این ارتباط متشکل و آن‌ها نیز در حال انجام وظیفه ها محوله خود می باشند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی علاوه بر این اعلام نموده بود که وزارت امور خارجه طی روزهای موخر علاوه بر چین، با دولت ژاپن و کره جنوبی نیز در ارتباط مستمر بوده هست و ژاپن علاوه بر همکاری‌های که تاحالا صورت گرفته، قرار هست با اعزام امکانات لازم و مورد احتیاج و تیم‌های امداد و رهایی در این عملیات مشترک همکاری لازم را داشته باشد.

وی بیان کرده بود که وزارت خارجه از اوائل این سانحه با تشکیل ستاد در مرکز و ارتباط مستمر همه روزه بین تهران، شهر پکن و شانگهای کار را دنبال کرده و به خوب ترین شکلی که می‌توانسته این پیگیری‌ها را انجام داده و هیچ‌گونه کوتاهی در این زمینه صورت نگرفته هست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید براینکه دولت چین از اوائل این قضیه و بعد از برقرار کردن تماس‌های ما، اقدام به تشکیل ستاد بحران کرد و همکاری بسیار خوبی را با ما داشت افزود: ما از امکانات و کانال‌های موجود در این زمینه استفاده نمود و از اوائل این سانحه با دولت ژاپن، کره جنوبی و سازمان بین‌المللی دریانوردی (ایمو) که در لندن مستقر هست، در ارتباط بودیم.

البته مشخص نیست با توجه به اینکه توقع ها بیشتری از چینی‌ها برای مساعدت رسانی به پرسنل نفتکش سانچی می‌رفت به چه سبب سخنگوی وزارت خارجه از همکاری بسیار خوب دولت چین گفت وگو کرده هست.

با توجه به اینکه علی ربیعی بیان کرد که مقام های چینی از روز نخست به ما اعلام نموده بودند که هیچ کس نمی‌تواند زنده مانده باشد شاید به این سبب بود که چینی‌ها اقدام در خور توجهی برای مساعدت به خدمه سانچی نکردند.

کم کاری چینی‌ها سبب شد تا خانواده‌های خدمه سانچی هم به کارکرد آنان اعتراض نمایند و از دولت خواسته بودند تا فشار بیشتری به چین برای اطفای حریق و رهایی خدمه سانچی بیاورد.

شروع پیگیری‌های پارلمانی برای ارزیابی ابعاد سانحه

در نخستین جلسه علنی مجلس بعد از سانحه سانچی نیز علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی طی نطقی در صحن مجلس با بیان اینکه تصادف کشتی نفتکش در طول هفته موخر نگرانی بسیاری در جامعه ایجاد نمود کمیسیون امنیت ملی را مامور کرد تا مستمرا پیگیری‌ها را از طریق دستگاه‌های متفاوت به عمل آورد.

وی با بیان اینکه ستاد بحران با مساعدت دولت چین فعال شده هست، یادآور می‌شود سانحه بسیار تاسف برانگیز هست و لازم هست تا نهایت کار، کمیسیون امیت ملی این مبحث را ادامه دهد.

در این روز سؤال در مورد اعلام دقیق چگونگی سانحه نفتکش سانچی در تذکرات نمایندگان مجلس نیز مطرح گردید به به صورتی که علیرضا محجوب و نادر قاضی‌پور نماینده های مردم تهران و ارومیه در تذکری کتبی از وزرای کار، خارجه و نفت خواستار تسریع کارهای اجرایی برای رهایی جان ملوانان نفتکش ایرانی و ارزیابی و اعلام دقیق چگونگی سانحه مزبور گردیدند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83737

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.