تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از واقعهی دگرگونی حق ببیمه بیمه شدگان رایگان تا گرداب نقدینگی در حوزه دارو

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و معالجه در هفته گذشته  با رویداد‌های مکرری رو به رو بود که در این بسته خبری به بخشی از آن‌ها می‌پردازیم.   طرح دگرگونی تندرستی نشانه موفقیت نظام تندرستی ایران هست   طرح دگرگونی تندرستی نشانه موفقیت نظام تندرستی ایران هست فضل ترار وزیر بهداشت پاکستان در دیدار با وزیربهداشت ایران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان جهانی در راستای تندرستی هست، طرح دگرگونی تندرستی که کشور ایران آن را اجرا کرد نشان دهنده موفقیت نظام تندرستی جمهوری اسلامی ایران هست و ما در راستای تندرستی مهیا مشارکت با کشور ایران هستیم البته حوزه‌های بسیاری نیز برای مشارکت میان دو کشور وجود دارد. ترار با اشاره به اعمال طرح دگرگونی تندرستی در ایران اظهار کرد: مدل طرح دگرگونی تندرستی را کشور پاکستان از سال سابق آغاز کرده هست و ما دوست داریم از تجارب وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران در راستای طرح دگرگونی تندرستی استفاده کنیم.

 

همکاری ایران و پاکستان جهت مبارزه با بیماری‌های واگیردار مشارکت ایران و پاکستان جهت مبارزه با بیماری‌های واگیردار سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت اظهار کرد: از ملت و دولت پاکستان برای همدردی و کمک‌های آدم صمیمانه به زلزله‌زدگان کرمانشاه تشکر می‌کنیم. جمهوری اسلامى ایران و پاکستان دو کشور تاثیر گذار در جهان اسلام می باشند و علاوه بر همسایگی دارای ریشه‌های فرهنگی ،‌دینی و برادری می باشند و در همین زمینه خیلی خوشحالیم که وزیر بهداشت پاکستان به کشور ایران عزیمت کرد.

وزیر بهداشت ایران در مورد معضلات بهداشتی در مرز ایران و پاکستان اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی ما حوادثی هست که در تردد انسان‌ها و کشتن دام در مرز رخ می‌دهد و جابه جایی بیماری‌ها بصورت جدی مطرح هست ضروری هست کارهای بنیادی در جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از طریق دو کشور انجام گردد ایده می‌کنم جمع مشترکی در فرآورده‌های دامی بین دو کشور ایجاد گردد تا مصونیت زیادتری در مقابل شیوع بیماری‌های دامی دارا باشیم علاوه بر این صادرات و واردات مواد غذایی و دامی با رشد زیادتری انجام گردد.

قاضی زاده هاشمی در مورد زمینه‌های مشارکت میان دو کشور ایران و پاکستان اظهار کرد: یکی از حوزه‌هایی که توقع می‌رود شاهد دگرگونی و نوآوری باشیم بحث دوا و واکسن هست، امید دارم شرایط مطلوبی برای شرکت‌های خصوصی دو کشور فراهم گردد و با حذف بروکراسی اداری حتما شاهد توسعه شرکت‌های دوا سازی دو کشور می باشیم.

تغییری در بیمه بیمه شدگان رایگان این ارگان انجام نشده هست

دگرگونیی در بیمه بیمه شدگان رایگان این ارگان انجام نشده هست اداره کل ارتباطات عمومی و امور بین الملل ارگان بیمه تندرستی ایران طی اطلاعیه‌ای اظهار کرد: هیچ نوع دگرگونیی در بیمه رایگان این ارگان انجام نشده هست.

در این بیانیه آمده هست: با دقت به بازتاب نامطلوب گفت وگو های معاون بیمه خدمات تندرستی این ارگان در محیط مجازی و بعضی از سایت های خبری و خبرگزاری ها مبنی بر دریافت حق بیمه از بیمه شدگان رایگان، درکنار تکذیب خبر ها فوق به اطلاع عموم هموطنان گرامی می‌رساند که هیچ‌گونه دگرگونیی در بیمه رایگان این ارگان انجام نشده و کماکان بدون هیچ مسئله ای تمدید دفترچه بیمه رایگان ادامه دارد.

پیش‌بینی مبتلا شدنی ۲۷ میلیون نفر به سرطان تا ۲۰۲۰

نائب ریاست انجمن سرطان ایران گفته بود: در ایران شیوع سرطان آن طور که می‌گویند خیلی بالا نیست مریض ها سرطانی در هر ۱۰۰ هزار نفر حسابرسی می‌شوند و با محاسباتی‌ که ارگان بهداشت جهانی انجام داده است‌ ما در رده‌ چهارم قرار داریم‌ در این محاسبات‌ عدد یک بالاترین رتبه و عدد ۵ پایین‌ترین رتبه است‌.

تأسیس ۱۳۰ مرکز غربالگری سرطان در ایران

تأسیس ۱۳۰ مرکز غربالگری سرطان در ایران قاسم جان بابایی‌ معاون معالجه وزارت بهداشت  اظهار کرد:یکی از اساسی‌ترین کارهای در حوزه بیماری‌ها ثبت بیماری هست که با مسرت از ۲ تا سه سال موخر ثبت سرطان در کشور ما آغاز شده هست، ثبت سرطان‌ از این رو ارزش دارد که‌ می‌توانیم بفهمیم سیاست‌گذاری‌های ما صحیح بوده هست یا خیر؟.

کشور سال‌های آینده با تهدیدهای‌ جدی در راستای تندرستی مواجه می‌شود

کشور سال‌های آینده با تهدیدهای‌ جدی در راستای تندرستی مواجه می‌شود باقر لاریجانی‌ رئیس‌ پژوهشگاه‌ علوم غدد و متابولیسم‌ دانشگاه علوم دکتری تهران‌ در مراسم‌ افتتاحیه‌ آکادمی دیابت‌ ایران امروز اکثر از ۱۰ درصد‌ ایرانی‌ها‌ مبتلا دیابت می باشند اظهار کرد:حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد از اشخاص دیابتی دوا مصرف‌ می‌کنند‌ که در دستاورد بیماری‌ آنان به طور نسبتاً مطلوبی کنترل می‌شود و از بین‌ این افراد‌ حدود ۵۰ درصد‌ مانیتورینگ منظمی‌ دارند.

گردآب مشکلات نقدینگی در حوزه دارو/شرکت‌های دارویی سرشان زیر آب هست

  گردآب مشکلات نقدینگی در حوزه دوا/شرکت‌های دارویی سرشان زیر آب هست  اکبر برندگی مدیر کل امور دوا و مواد تحت مدیریت ارگان غذا و دوا با اشاره به آخرین وضع بازار دارویی ایران اظهار کرد: گردش پولی حوزه دوا و امکانات در سال ۹۵ بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده  از انجایی که الان ۱۱۲ شرکت تولید دوا در ایران فعال هست و ۷۸ شرکت نیز در راستای تولید دوا فعالیت می کنند و در این میان ۶۷ شرکت در راستای واردات با فوریت دوا نیز فعالیت دارند. 

  مدیر کل امور دوا و مواد تحت مدیریت ارگان غذا و دوای با اظهار دلایل سه گانه  کم بودن دارویی در کشور اضافه کرد:  تجویز داروهای بیرون لیست دارویی مصوب کشور زیاد هست که خود تخلف شمرده می گردد، از سوی دیگر شاید یکی از علل کم بودن دوای شرکت های دارویی ، ریشه در مشکلات گردیدید نقدینگی دارد،  این شرکت ها سرشان زیر آب هست و در گردآب این مشکلات غرق شده اند و علی رغم داشتن خواسته ها قابل توجهشان  منحصرا گاهی بخشی از آنان را دریافت می کنند؛ در واقعیت با چنین شرایطی این شرکت ها گاهی سرشان را از آب بیرون می آورند تا نفسی گیرند و چند صباحی زنده بمانند.

ضرورت اجتناب از لنز‌های اجاره‌ای


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77087

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.