تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از وزیری که بلافاصله خود را به مصر رساند تا وزیری که دو هفته بعد از ماجرای منا به تهران بازگشت!

پس از وقوع این حادثه تلویزیون روسیه از سفر وزیر بحران، وزیر حمل و نقل و رئیس آژانس حمل و نقل هوایی این کشور به همراه تیم کارشناسی بحران به مصر، خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز، در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۱ خطوط هوایی روسیه دیروز (شنبه) در مرکز صحرای سینا در مصر و کشته شدن ۲۲۴ سرنشین آن، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز؛ پس از وقوع این حادثه تلویزیون روسیه از سفر وزیر بحران، وزیر حمل و نقل و رئیس آژانس حمل و نقل هوایی این کشور به همراه تیم کارشناسی بحران به مصر، خبر داد.

کمیته تحقیقات روسیه نیز اعلام کرد که بررسی قضایی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری این کشور را آغاز کرده است تا هرگونه تخلف و نقض قوانین هوایی  احتمالی را مشخص کند.

وزارت امور خارجه روسیه نیز اقدامات دیپلماتیک بین المللی خود را برای پیدا کردن هر چه سریعتر هواپیمای مسافربری سقوط کرده را آغاز نمود، بطوریکه با گذشت زمان کمتر از ۵ ساعت از وقوع حادثه، این پیگیری های بین المللی جواب داده بطوریکه سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد ارتش این رژیم برای کمک به یافتن باقی‌مانده هواپیمای روسی که در صحرا سینا سقوط کرده است، با روسیه و مصر در حال همکاری است.

ارتش این رژیم اعلام کرده، اگر لازم شد، آماده است تا کمک بیشتری به روسیه و مصر ارائه کند.

تمامی این اقدامات منسجمانه در حالی از سوی دولت روسیه صورت گرفته است که این حادثه در صبح امروز رخ داده و از زمان وقوع آن تا زمان این گزارش به کمتر از ۸ ساعت می گذرد.

اما شاید مقایسه این تجربه منسجم دیپلماتیک در کنار شیوه برخورد دولت یازدهم در قبال ماجرای منا کمی ملال آور باشد.

در حادثه ای بسیار بزرگتر در یک ماهه گذشته در عربستان، بیش از ۶۰۰۰ هزار زائر بیت الله الحرام در منا کشته شدند که بیش از ۴۶۵ نفر این کشته ها ایرانی بوده اند و از آنجا که این حادثه هیچ اهمیتی برای وزارت امور خارجه دولت یازدهم نداشت، جواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی پس از وقوع این حادثه بجای رسیدگی و آغاز دیپلماسی بین المللی برای پیگیری این حادثه دردناک با جان کری وزیر امور خارجه امریکا در نیویورک ملاقات کرده و با وی مشغول گرفتن عکس های یادگاری شد که موجب واکنش گسترده رسانه های جهان عرب شد و در اقدامی تبلیغاتی علیه ایران، دشمنی ایران و امریکا را یک افسانه دروغین نامیدند.

۴a20a66cc8fcdc60b292e40c5db63222

عدم پیگیری جدی وزارت امور خارجه کشورمان در برخورد با رژیم آل سعود تا جایی پیش رفت که کاردار عربستان در تهران در ملاقات با معاون مدیرکل امور کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سقوط جرثقیل و فاجعه منا را حوادث عمومی و طبیعی می نامد.

دکتر روحانی نیز در آن مقطع زمانی بجای واکنش قاطعنامه در خصوص این فاجعه انسانی، در سخنانی در اجلاس اهداف توسعه پایدار در نیویورک تنها به بیان چند جمله کلی در مورد فاجعه منا بسنده کرد و در مقابل مقامات آل سعود نیز در کمال گستاخی به مقامات عالیرتبه دولت ایران ویزای ورود به عربستان نداند و جنتی وزیر ارشاد نتوانست برای پیگیری به این کشور سفر کند و دکتر هاشمی وزیر بهداشت نیز با ویزای شخصی به عربستان سفر کرد و دکتر روحانی به همراه وزیر امور خارجه نیز همچنان به سفر تشریفاتی خود در نیویورک ادامه دادند.

 

 

 

رجانیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4609

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.