تاریخ ارسال : ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

از کشتن بر سر سفره هفت سین تا کشف جسد نیمه عریان

بازپرسان مخصوص کشتن پایتخت، در ایام نوروز پرونده ۶ جنایت را ارزیابی کردند. آخرین قتل‌های سال گذشته در تهران، روز ٢٨ اسفند ماه، اتفاق افتاد و دقیقه هایی بعد از شروع سال جدید نیز اولین جنایت از سوی یک مرد میانسال اتفاق افتاد. سرانجام نیز روز هشتم فروردین‌ماه، درگیری بر سر صدای بوق خودرو، پرونده آخرین کشتن در ایام تعطیل را پیش روی بازپرس کشیک قرار داد.

تیراندازی در بازار تهران
یکی از جنایت‌های روز ٢٨ اسفندماه سال گذشته، ساعت ١۴:٢٠ اتفاق افتاد. یک مرد حدوداً شصت‌ساله زمانیکه داشت سوار موتورسیکلتش می‌شد، از سوی فردی ناشناس مورد اصابت گلوله جای گرفت و کشته گردید. دقیقه هایی بعد مأمورین کلانتری ١١٣ بازار در جریان ماجرا جای گرفتند و آن‌ها نیز در ارتباط با بازپرس کشیک کشتن پایتخت این تیراندازی مرگبار را که در محدوده بازار، چهارراه گلوبندک، داخل یک کوچه بن‌بست رخ داده بود، گزارش کردند. سریعا بعد از مخابره این کشتن، محسن مدیرروستا، بازپرس کشیک کشتن پایتخت به‌همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی و کارشناسان پزشکی قانونی در محل سانحه حاضر گردیدند. ارزیابی اولیه حکایت از آن داشت ضارب با شلیک دو گلوله به سمت مقتول او را به کشتن رسانده و از محل متواری شده است. سرانجام با فرمان بازپرس امور جنایی تهران جسد مقتول برای ارزیابی زیادتر به پزشکی قانونی جابه جا و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت قاتل فراری شروع گردید.
آتش گرفتن بعد از واسطه گری
جنایت دیگر درست یک روز قبل از شروع سال جدید نیز ذی ربط به مرد جوانی بود که برای انتهاء دادن به یک نزاع آتش گرفت و جان خود را از دست داد. آن روز مأمورین کلانتری ١٠٩ بهارستان با بازپرس کشیک کشتن پایتخت ارتباط گرفته و اعلام نمودند مردی سی و هفت ساله طی یک درگیری که حدود یک هفته پیش به واقع شدن ملحق شده دچار سوختگی شده و به بیمارستان انتقال یافته، اما به دلیل شدت جراحات وارده مرده است. سریعا مبحث در دستورکار بازپرس و کارآگاهان پلیس آگاهی جای گرفت و تحقیقات در ارتباط با این کشتن شروع گردید. تجسس‌های پلیسی نمایش داد که قربانی در این نزاع نقشی نداشته و برای انتهاء دادن به درگیری وارد ماجرا شده بود، اما در این در خلال یکی از طرفین درگیری روی نفر دوم بنزین ریخته، قصد آتش زدن او را داشته و کبریت روشن کرده است که بنزین روی مقتول هم ریخته و موجب سوختگی شدید وی شده بود. در این نزاع فردی که اقدام به ریختن بنزین و روشن کردن کبریت کرده بود نیز دچار سوختگی شده و به بیمارستان انتقال یافته بود. سرانجام با فرمان محسن مدیرروستا، بازپرس امور جنایی تهران، جسد متوفی برای ارزیابی زیادتر به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات از متهم این سانحه شروع گردید.
جنایت خانوادگی بر سر سفره هفت سین
اولین کشتن سال ۹۷ در پایتخت با همسرکُشی شروع گردید. مرد میانسالی درست سر سفره هفت‌سین خانه‌شان، دقیقه هایی بعد از تحویل سال، جنایتی خانوادگی را رقم زد. او بعد از کشتن همسرش و زخمی کردن مادرزنش گریخت. ساعت ٢٢:۵۶ همان شب بود که خبر این کشتن به مأمورین کلانتری ١٠۶ نامجو رسید. مأمورین پلیس نیز در ارتباط با بازپرس کشیک کشتن پایتخت اعلام نمودند زنی در محدوده استحفاظی این کلانتری به کشتن فرا رسیده است. سریعا مبحث در دستور کار جای گرفت و تجسس‌ها در این ارتباط شروع گردید. تحقیقات مأمورین نمایش داد که قاتل حدود ساعت ٢١ شب، دقیقه هایی بعد از شروع سال ٩٧، بعد از ورود به خانه، همسر و مادرزنش را به سبب اختلاف های خانوادگی با ضربات چاقو مورد هدف قرار داده است. همسر این مرد به دلیل شدت جراحات وارده جان باخته و مادرزن وی نیز مصدوم شده و به بیمارستان انتقال یافته بود. متهم بعد از جنایت از محل متواری شده بود. فرزندان مقتول نیز که در خانه حضور نداشتند بعد از برگشت با جسد مادرشان رو به رو گردیدند و مبحث را به پلیس خبر دادتد. درحال حاضر نیز به فرمان محسن مدیرروستا، بازپرس مخصوص کشتن پایتخت، جسد مقتول برای ارزیابی زیادتر به پزشکی قانونی انتقال یافته و کوشش برای بازداشت متهم فراری ادامه دارد.
کشتن در خیابان مرتضوی
دومین جنایت سال ٩٧ نیز در ساعت ٣:٣٠ بامداد روز دوم فروردین ماه اتفاق افتاد. در آن روز درگیری دو مرد جوان در یک خانه در خیابان مرتضوی منتج به کشتن یکی از آن‌ها گردید. پس از ان مأمورین کلانتری ١٠٨ نواب در جریان ماجرا جای گرفتند و مبحث را در دستور کار خود قرار دادند. بازپرس کشیک کشتن پایتخت نیز از این کشتن مطلع گردید و تحقیقات خود را شروع نمود. تجسس‌ها نمایش داد که مرد جوان افغانستانی بعد از نزاع با یکی از هموطنانش در خانه‌ای در خیابان مرتضوی با چاقو زخمی شده و بعد از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات مرده است. بنابر سخنان مأمورین، این نزاع حدود ساعت یک بامداد و علی الظاهر به سبب اختلافات مالی به واقع شدن ملحق شده بود، چند مرد افغانستانی دیگر نیز شاهد این نزاع بوده و پلیس را در جریان قرار داده بودند. علاوه بر این مشخص گردید که قاتل از صحنه گناه متواری شده است؛ در نتیجه به فرمان محسن مدیرروستا، بازپرس مخصوص کشتن پایتخت جسد مقتول به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات برای بازداشت متهم فراری شروع گردید.
اعتراف سارق به یک جنایت
روز چهارم فروردین ماه بود که یک سارق نیز بعد از بازداشت رمز یک جنایت را افشا کرد و در بازجویی‌ها اعتراف کرد که بعد از کشتن در شهرستان به تهران آمده و دست به سرقت‌های سریالی زده است. این سارق از سوی مأمورین کلانتری ۱۲۴ قلهک که به خودروی او و همدستش مشکوک شده بودند، دستگیر گردید. آن روز مأمورین هنگام گشتزنی در خیابان دولت به این خودرو که در کنار خیابان پارک شده بود، مشکوک گردیدند. مأمورین به سراغ خودرو رفته و در همین لحظه مرد جوانی از داخل خانه‌ای که خودرو مقابل آن پارک شده بود، بیرون آمد و با دیدن مأمورین پا به فرار گذاشت. سرانجام مأمورین پلیس بعد از تعقیب و گریز و بکارگیری قانون اسلحه، متهم را هدف شلیک گلوله قرار دادند و به بیمارستان جابه جا کردند. راننده خودرو نیز بازداشت گردید. متهم جوان بعد از بهبودی بهمراه همدستش به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران انتقال یافت. در حالی‌که تحقیقات در ارتباط با دو متهم جوان ادامه داشت، کارآگاهان با ارزیابی هویت آن‌ها در سامانه پلیس آگاهی متوجه گردیدند که یکی از متهمان دستگیر‌شده، چند وقت قبل با اسلحه کلاشینکف در غرب کشور دست به جنایت زده و بعد از فرار به پایتخت آمده و زندگی مخفیانه‌ای را شروع نموده است. مرد جوان که خود را در مقابل مدارک پلیسی می‌دید، رمز جنایت را افشا کرد و روز شنبه، ۴ فروردین سال کنونی اعتراف کرد و اظهار کرد: «پس از جنایت به تهران رسیدم. چند وقت بعد با همدستم آشنا گردیدم. با هم تصمیم گرفتیم برای به دست آوردن پول دزدی کنیم. » » به گفته پلیس اعتبار اموال سرقت‌شده از این محل‌های دزدی بیشتر از ۸۰۰‌میلیون تومان است.
کشف جسد نیمه عریان
عصر سه‌شنبه، ٧ فروردین سال کنونی هم جسد مرد افغان داخل خانه‌ای در منطقه پیکان‌شهر کشف گردید و سریعا مأمورین کلانتری ١٨١ عوارضی از این مبحث با خبر گردیدند. در پی اعلام این خبر مأمورین راهی محل سانحه شده و با حضور در محل با جسد نیمه عریان مرد حدودا ۳۵ ساله‌ای رو به رو گردیدند. جسد مرد افغان برای مشخص‌شدن دلیل فوت به پزشکی قانونی انتقال یافت. تحقیقات در این‌باره از سوی تیم تحقیق شروع گردید.
جنایت به علت گذر از جاده
شامگاه چهارشنبه، هشتم فروردین سال کنونی نیز آخرین جنایت در تعطیلات اتفاق افتاد. آن روز ۵ جوان ۲۴ ساله با راننده یک خودروی پژو ۴٠۵ بر سر صدای بوق درگیر گردیدند. آن‌ها که از قرچک ورامین به تهران می‌آمدند، در بین راه با راننده خودرو پژو ۴۰۵ که در حال گذر بود و برای آن‌ها بوق می‌زد، درگیر گردیدند. آن‌ها به راننده اعتراض کردند، اما درگیری لفظی آن‌ها ناگهان شدت یافت. راننده پژو با چاقویی که بهمراه داشت ضربه‌ای به قلب یکی از ۵ مرد جوان زد. پس از ان سریعا واقع شدن این درگیری خونین به مأمورین کلانتری ٢١١ قلعه نو اطلاع داده گردید و آن‌ها نیز مبحث را در دستور کار خود قرار دادند. قربانی ماجرا نیز به بیمارستان فیروزآباد انتقال یافت؛ اما ساعتی بعد بر اثر جراحات وارده تسلیم فوت گردید؛ در نتیجه تحقیقات برای بازداشت راننده جنایتکار از سوی پلیس پایتخت شروع گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94403

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.