تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اسامی ۹ ورزشکار دوپینگی ایران اعلام شد

به گزارش شلمچه نیوز، دکتر رامین طباطبایی گفت: حسن شاهینی از فدراسیون بوکس به خاطر استفاده از ماده ممنوعه متاندینون به مدت ۴ سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد. از فدراسیون هندبال نیز، رضا قاسمیان به خاطر استفاده از استانوزولول به مدت ۴ سال، رحمان شرفی به دلیل مصرف کلنبوترول به مدت ۴ سال و وحید اینانلویی به خاطر استفاده از داروی کلومیفن و تاموکسیفن به مدت ۲ سال با حکم دادرسی امکان حضور در میادین ورزشی را از دست دادند.

سخنگوی نادو ادامه داد: صمد قبادی الوار از فدراسیون فوتبال  به مدت ۲ سال به خاطر استفاده از متادون و سپهر ساعتچی از فدراسیون قایقرانی به خاطر استفاده از کلومیفن به مدت ۴ سال از شرکت در هر مسابقه‌ای ورزشی محروم شدند. سینا محمدی از فدراسیون دوومیدانی و امیر گلریز از فدراسیون والیبال هر دو به خاطر مصرف استانوزولول هریک به مدت ۴ سال امکان حضور در میادین ورزشی را از دست دادند.

قائم مقام  ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران درباره فعالیت این ستاد در سال ۲۰۱۵ و حجم نمونه‌ها گفت: در سال میلادی گذشته ۱۱۲۷ نمونه گرفته شده که ۳۶ مورد آن مثبت بود در ضمن نادوی ایران در این مدت ۲۹۵ ماموریت داشته که ۱۴۴ مورد آن در شهرستان‌ها بوده است.

ورزش۳

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=9068

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.