تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

“استاد پرورش” هیچگاه از انقلاب قسمت خواهی نکرد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان،

پرورش در نگاه شخصیت‌ها و چهره‌های نظام جمهوری اسلامی، مبارزی انقلابی، یاوری مخلص، اندیشمندی با خدا و معلمی موثر و ایثارگر هست.

 

پرورش یکی از پیشتازان نهضت اسلامی امام راحل بود

آیت‌الله مظاهری: زنده یاد پرورش یکی از سابقون و پیشتازان نهضت اسلامی امام راحل و از ارکان مبارزات مردمی بر علیه رژیم ستمشاهی در اصفهان بود و با مجاهدت فرهنگی و تربیت معنوی جوانان، خدمات بزرگی را به اسلام و انقلاب اسلامی تقدیم داشتند.

پرورش از «السابقون السابقون و اولئک المقربون» بود

پرورش از حهت های مکرری شخصیت و شایستگی خود را ظاهر کرد. هم شخصیتی انقلابی و هم شخصیتی فرهنگی و هم شخصیتی سیاسی داشت.

مرحوم علی اکبر پرورش در واقع «السابقون السابقون و اولئک المقربون» و بخشی از پیشکسوت‌های مبارزات انقلابی بودند.

پرورش هیچگاه از انقلاب سهم‌خواهی نکرد

مرحوم مدرس پرورش، شخصیت فوق العاده‌ای بود و از ابتدا تا آخر زندگانی خود، در طریق صحیح انقلاب بود و هیچ‌گاه مسیرش را دگرگونی نداد.

کسانی بودند که در اوائل انقلاب، انقلابی بودند ولی موقعی که خواسته‌هایشان را عملی رویت نکردند از انقلاب جدا گردیدند و یا حتی بضی از اشخاص درصدد مصادره انقلاب بودند و موقعی که نتوانستند به اغراض شوم خود برسند، به مبارزه با انقلاب اسلامی پرداختند.

  استاد پرورش من جمله انقلابیونی بود که از ابتدا خالصانه و مخلصانه در خدمت انقلاب اسلامی بود و هیچ‌گاه سهم‌خواهی نکرد و هدفش عظمت اسلام و استقلال کشور بود و در این تست، برنده و سرافراز بیرون آمد.

 

محبت پرورش در دل مردم بود

 

 

 

بیان و کلام پرورش در پشتیبانی از نهضت الهی انقلاب

حیات و ممات برای مدرس پرورش یکسان هست، او هرگز نمی‌میرد

سخنرانی‌های زنده یاد مدرس سیدعلی اکبر پرورش در شهرهای متفاوت کشور و مخصوصاً در خطه اصفهان، برای مردم زیاد حائز ارزش بود و جوانان و علاقمندان معارف اسلامی از بیانات ایشان بهره بسیاری بردند.

پرورش دوست داشتنی جوانان اصفهانی بود

ایشان یکی از مبارزانی بود که پیش از انقلاب در اصفهان بویژه در بین جوانان شاخصه بود، به به صورتی که در اصفهان هنگامی جوانان می‌گفتند "حاج آقا" یعنی حاج آقای پرورش.

در مجلس شورای اسلامی نیز آدم تأثیرگذاری بود.

علم و فضیلت زندگانی پرورش را خدایی  کرده بود

مردم در دوران پیش و بعد از انقلاب با سخنرانی‌های پرشور زنده یاد پرورش آشنا بودند و بویژه در اصفهان، اشخاص بسیاری پای صحبت‌های او می‌نشستند تا معارف دینی و انقلابی را بیاموزند.

مرحوم علی اکبر پرورش دارای پیشینه مبارزاتی گستردهی در دوران پیش از انقلاب بود و زیادتر تظاهرات ضد رژیم ستمشاهی مردم اصفهان با مشارکت او صورت می‌گرفت و سخنرانی‌های آتشین زنده یاد پرورش بود که سبب حضور مردم در صحنه شده بود.

مرحوم پرورش در جمع متحصنین در بیت آیت‌الله خادمی سخنرانی نمود.

وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی، و شورای عالی من جمله نهادهایی بودند که وی در آنان وظیفه های را عهده دار شد، مسئولیت‌های فرهنگی زنده یاد علی اکبر پرورش هم همگی در زمینه خدمت به نظام اسلامی بود و او به صورت مستمر اهتمام داشت در هر سمتی که خدمت می‌کند به اسلامی کردن آنجا بپردازد.

موفقیت‌های زنده یاد پرورش در طول دوران مبارزات و بعد از انقلاب مرهون مشارکت خانواده بویژه همسر وی با اوست و به همین سبب از ایشان تشکر می‌کنیم و یقین داریم که همسر محترمشان هم در ثواب اعمال زنده یاد پرورش شریک می باشد.

 

پرورش در تبعیت از امام (ره) و مقام معظم رهبری پیشقدم بود

رئیس مجلس شورای اسلامی تبعیت از امام (ره) و رهبر معظم انقلاب را از ویژگی‌های بارز مدرس پرورش می‌داند.

استاد پرورش در عرصه‌های متفاوت من جمله عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، وزیر آموزش و پرورش در ادوار دولت‌های متفاوت، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان خدمات بسیاری به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشت.

پرورش یک عارف سالک حقیقی بود

مدرس پرورش از معلمان، قاریان و مفسران نمونه قرآن بوده و ایشان به صورت مستمر از مباحث قرآنی در زندگانی خود استفاده کرده‌اند.

مدرس پرورش به صورت مستمر با غافل شدن از خود در زمینه خدمت به دین و مردم کارهای بسیاری انجام داده هست.

مدرس سید علی اکبر پرورش با بهره‌گیری از قرآن و روایات اسلامی در پی بیداری مردم و بویژه نسل جوان جامعه بوده هست.

پرورش یک پناهگاه ویژه برای جوانان مبارز مطرح بودند

نقش بی‌بدیل پرورش در کادرسازی نیروهای انقلابی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80539

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.