تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

استان مرکزی با کم بودن تخت بستری بیمارستانی روبه رو هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، ، حسن طاهراحمدی شامگاه چهارشنبه در بازدید استاندار مرکزی از طرح توسعه بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک گفت: با توجه به پیگیری‌های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به منظور رفع کرن کمبودهای حوزه بهداشت و معالجه و افزایش تخت‌های بستری امروز به‌ازای هر هزار نفر جمعیت در استان مرکزی تنها ۱٫۵ ۵ تخت بستری وجود دارد که این کم بودن باید جبران گردد.

وی اضافه کرد: علی رغم تلاش‌هایی که در چهار سال موخر شکل گرفته و علاوه بر این افزایش ۴۰۰ تخت بستری در استان مرکزی همچنان با کم بودن تخت روبه‌رو هستیم.

ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی اراک تأکید کرد: مشخصا در بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک ۶۴ تخت بستری وجود دارد و به طور مستمر ضریب اشغال تخت ۱۰۰ درصد و حتی گاهی وقت ها ۱۲۰ درصد هست و مریض ها در راهرو‌های بیمارستان بستری می‌شوند که این امر مشکلات مریض ها را دوچندان می‌کند.

طاهر احمدی گفته بود: استان مرکزی مریض ها سرطانی زیادی دارد که تا امروز هفت هزار مریض سرطانی معروف و حدود ۳۰ درصد از مریض ها استان‌های دیگر هم در استان مرکزی پذیرش و معالجه می‌شوند.

ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی اراک تأکید کرد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای انجام کارهای پایانی بیمارستان لازم هست البته استاندار وقت قول مساعدت یک میلیارد تومانی از سوی استانداری را داده بودند که امید داریم این رقم مساعدت گردد و علاوه بر این امور ذی ربط به محوطه‌سازی توسط شهرداری و تکمیل شبکه آب بیمارستان به سرعت صورت بگیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83740

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.