تاریخ ارسال : ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

استفاده وسیلهی کارگردانان ایرانی از «بازیگران ترکیه ای»+عکس

سرویس فرهنگ و هنر مشرق – در چند ماه سابق شاهد به صدا درآمدن زنگ مخاطره برای وضع سینمای ایران بودیم. ولی اکنون و پس از گذشت ماه ها، دیگر از این زنگ مخاطره خبری نیست و با وضع موجود با خود مخاطره نابود شدن سینمای ایران رو به رو ایم. اکنون در این اوضاع اگر مدیران ارشد و مدیران ارگان سینمایی و خود وزارت اشاد نتوانند این وضع را سامان بدهند، به اضطرار فوت سینمای ایران فرا می رسد.

ولی رفته رفته بسیاری از ساکنان سینما و با کاوش وضع نامناسب سینما به این دستاورد آمدند که نه تنها محمدمهدی حیدریان ریاست ارگان سینمایی توان ندارد گامی در جهت ترقیی این وضع بردارد لکن دیگر کار از کار سابق و حال سینما رو به وخامت رفته است.

ولی رفته رفته بسیاری از ساکنان سینما و.

ناگفته نماند آن چیزی که اکثر از تمام سینمای ایران با آن مشکل دارد، بحث تفکری هست. از این جهت هر سال که جلوتر می رویم، کیفیت فیلم های سینمایی ما نزول می کند.

بکارگیری از نام و محبوبیت کاذب بازیگران ترکیه ای در ایران خود حاکی گام رو به عقب سینمای ایران هست.

سینمایی که خود در عرصه فیلمسازی سالیان درازی به عنوان الگویی برای سایر کشورها شمرده می شده و در کنار سینمای هالیوود و بالیوود، به دنبال القا و اثبات سینمای مذهبی و اعتباری در دنیا بود.   

بکارگیری « نورگل یشیل چای» بازیگر سریال های غیراخلاقی واگذاشتنی در فیلم «جن زیبا» به کارگردانی بایرام فضلی و یا بکارگیری از صدا و چهره «آینور دوغان» ستاره سرشناس موسیقی کُردی از کشور ترکیه در فیلم سینمایی «کامیون» کامبوزیا پرتوی مثال ای از این نوع رفتارهاس از انجایی که در عرصه سینمای کشورمان بسیاری از هنرمندان دوست داشتنی و چهره دوست برخوردار بودنی مخاطبان به سر می برند که توان دارند موجب فروش فیلم و رونق گیشه گردند، ولی در اقدامی تعجب آور بعضی از اشخاص به تفکر بکارگیری از بازیگران ترکیه ای افتاده اند تا بتوانند در این وضع بغرنجی که سینما دستخوش آن شده هست، مسیر رهاییی برای فروش فیلم های خود پیدا کنند. به نظر می رسد کارگردانان سینمای ایران مسیر خود را گم کرده اند و از هر دری وارد می گردند تا بتوانند با بکارگیری از بازیگران ترکیه ای، پوششی بر ضعف های داستانی و فیلمنامه ای خود برخوردار باشند و در صورت ناکام بودن در این زمینه و عدم اذن وزارت ارشاد از بازی این بازیگران غیراخلاقی در آثار خود،

حالا این پرسش پیش می آید که آیا استعداد و قدرت سینمای ایران در همین حد است؟ و سینمای ایران که وقتی جایگاه مخصوص و والایی برای خود داشته، برای زنده نگه برخوردار بودن نام خود به هر وسیله و وسیلهی برای نیل به نیل اغراض خود بکارگیری می کند! تا بتواند در وضع اسفناک سینمای امروز کشور خود را سرپا نگه دارد و کوشش کند ارتباط بین مردم و سینما قطع نشود؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74946

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.