تاریخ ارسال : ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

استقبال تهرانی ها از اهدای جسد به دکتری قانونی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق،    چندی قبل دکتر احمد شجاعی ریاست سازمان دکتری قانونی کشور با اعلام رسمی از مردم خواست که برای اهدای اجساد به سازمان دکتری قانونی مساعدت کنند.

 کمبود جسد یکی از مشکلات جدی دانشگاه هاست 

مهرماه سال کنونی بود که ریاست سازمان دکتری قانونی کشور کم بودن جسد را یکی از مشکلات جدی دانشگاه ها دانست و اظهار کرد: اجساد ناشناس و یا اجسادی که بعد از ۶ ماه کسی به سراغشان نیامده باشد، با اکتساب اذن های قانونی به دانشگاه ها داده می شود، اما تعداد همین جسدها هم خیلی کم هست و احتیاج دانشگاه ها را رفع نمی کند. دکتر شجاعی در مورد واردات جسد از بیرون از کشور هم حرف اظهار کرد و اعلام نمود که سازمان دکتری قانونی مذاکرات دراین ارتباط با دکتری قانونی بعضی از کشورها انجام داده که تاکنون دستاورد نداده هست.

گویی قرار بوده هست دو شرکت دراین ارتباط مشارکت کنند که تاکنون گزارشی به سازمان دکتری قانونی اعلام نشده هست بنا به سخنان ریاست سازمان دکتری قانونی هر شرکت و مجموعه ای که اعلام آمادگی کند این سازمان مشارکت های لازم را انجام می دهد.
 

  دکتر امین رادمنش مدیر بانک نسوج مرکز تحقیقات دکتری قانونی کشور در مورد آمار تقاضا کنندگان اهدای جسد در کشور اظهار کرد: در دو ماه گذشته ۳۳۰ نفر از شهروندان در سراسر کشور درکنار ارتباط با این مرکز برای اهدای جسد اعلام آمادگی کرده اند.

 

  مدیربانک نسوج مرکز تحقیقات دکتری قانونی با اظهار اینکه برای اعلام آمادگی اهدای جسد احتیاجی به مراجعه به دکتری قانونی نیست، دنبال کرد: اشخاص طی تماس تلفنی با شماره های اعلام شده در جراید و رسانه ها از نحوه انجام کار باخبر و بعد از اخذ تصمیم پایانی به اهدای جسد، نزدیک ترین محضر به محل سکونتشان برای اخذ رضایت در قالب وصیت نامه به آنها ارائه می شود. درکنار آنکه یک نسخه از این وصیت نامه نیز از طریق دفترخانه های سندهای رسمی طرف قرارداد برای دکتری قانونی ارسال خواهد گردید.

وی اضافه کرد: برای رفاه حال شهروندان و دسترسی راحت تر تقاضا کنندگان اهدای جسد به دفترخانه ها، سازمان دکتری قانونی با عده ای از این دفاتر در شهرهای بزرگ همچون تهران، اصفهان ، شیراز و مشهد قرارداد بسته هست که در این دفاتر هزینه های قانونی ثبت بر عهده دکتری قانونی هست و در شهرهای کوچک نیز بعضی از اهداکنندگان با هزینه خصوصی خود این کار را انجام داده اند.

وی در ادامه اضافه کرد: اجساد بعد از مرگ با اطلاع خانواده به یکی از مراجع دکتری قانونی تحویل و بالاخره به دانشگاه های تقاضاکننده و نیازمند جابه جا می شود .

 

 
اهدای جسد یک عمل آدم صمیمانه است 

این مقام مسئول در سازمان دکتری قانونی کشور اظهار کرد: عده ای از خبرنگاران و همکاران من در دکتری قانونی نیز فرم اهدائ جسد را پر کرده اند.

به گفته مدیربانک نسوج مرکز تحقیقات دکتری قانونی ، شهروندان در شهرهای بزرگ استقبال زیادتری از این فراخوان داشته اند و بیش ازیک سوم اهداکنندگان از شهر تهران بوده اند .

 

اهدای کنندگان حتی المقدور در وصیت نامه شرط نگذارند 

  مدیربانک نسوج مرکز تحقیقات دکتری قانونی در انتهاء از اهداکنندگان خواست حتی المقدور در وصیت نامه شرط نگذارند که در فلان شهر دفن گردند و یا جسدشان را تحویل دانشگاه خاصی دهند و دست ما را دراین ارتباط باز بگذارند .

سازمان دکتری قانونی برای اکتساب معلومات زیادتر در این مورد، با تعلق دو شماره ارتباط زمینه دستیابی به معلومات جامع تر در این مورد را برای تقاضا کنندگان فراهم کرده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78354

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.