تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

استقلال درسیاست چکیده نمی توان/ناتوانی ریاست جمهور درساماندهی برجام

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، جلسه سیاسی با مبحث ارتباط با ایالات متحده به همت جامعه اسلامی دانشگاه زنجان و با حضور اکبر اعلمی نماینده مرحله ششم و هفتم مجلس و حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مرحله هشتم و نهم مجلس به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار گردید.

در این جلسه، اکبر اعلمی، نماینده مرحله ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه در دنیای امروز همه به دنبال افزایش مولفه های قدرت و ثروت که سخن اول را می زنند، می باشند، اضافه کرد: این مولفه ها از آن جهت حائز ارزش هست که به کشورها امکان به دست آوردن امنیت و رفاه را می دهد و به همین علت این مولفه ها، مولفه های با ارزشی به شمار می جریان.

وی در مورد افزایش این مولفه ها نمونه زد و اظهار کرد: کشوری زیرا ویتنام که در برهه ای زیر سلطه ایالات متحده بود و در نبرد میان این کشور در حدود نزدیک به پنج میلیون نفر کشته و مجروح گردیدند، اما شاهد هستیم که امروز با تکیه بر این مولفه ها، به ارتباط با ایالات متحده تن داده هست تا به قدرت و ثروت دست یابد.

اعلمی با طرح این مدعا که ارتباط برقرار نکردن با ایالات متحده به مفهومی آن هست که لازم هست در آینده نزدیک دست با دامان نوچه های ایالات متحده شویم، دنبال کرد: ما نباید منحصرا به دنبال مفهوم استقلال در بعد سیاسی آن باشیم؛ به چه علت که استقلال منحصرا در سیاست چکیده نمی توان و استقلال اقتصادی، اجتماعی و …

آ وی اظهار کرد: اگر امروز گفت وگو از ارتباط با ایالات متحده در میان هست، این خواسته نظام هم هست، هنگامی جریان شکل گیری برجام را مرور می کنیم، شاهد هستیم که این طرح برای ساماندهی، پس از کانال ریاست جمهور، وارد مجلس گردید.

نماینده مرحله هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ناگزیر بودن ما در مورد ارتباط با ایالات متحده به علت ابرقدرت بودن این کشور منحصرا در حد یک تز هست، اظهار کرد: مسئله ای که امروز با آن دست به گریبان هستیم، وجود مدیران ناکارآمد هست که موجب خلق چنین تزهایی می شود.

این در حالی هست که این تعهدناپذیری منحصرا در مورد ایران نبوده و ایالات متحده این رویه را در مورد بسیاری از کشورها در پیش کشیده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77452

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.