تاریخ ارسال : ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

استیضاح پوششی ها!

نقدی چند بر نمایش این روزهای مجلس؛ استیضاحات!

سه وزیر را در دو روز استیضاح کردند، وزرایی که هیچ سنخیتی با هم نداشتند. از حجتی گرفته که حتی طیف مخالف دولت هم وی را زحمت کش و لایق می داند تا آخوندی که مغضوب قبول کنندگان و مخالفان دولت هست. وزیری که به سیاسی ترین وزیر کابینه سرشناس هست وثروتش همیشه جای بحث داشته هست!

بلا قسمت مردم! بلا بصورت رندوم!

وزیری که به سیاسی ترین وزیر کابینه سرشناس هست وثروتش همیشه جای بحث داشته هست!جناب آخوندی به سبب رخدادهای موخر مثل سانحه ی هواپیما ، سانچی و بحران مسکن زمین لرزه زدگان در افکار عمومی مردم دوست داشتنی نیست و انتظار می رفت که این وزیر بر خلاف دو استیضاح قبل این بار استیضاح گردند ولی به اقرار روزنامه ی اصلاح طلب شرق با یک لابی نیرومند توانست از استیضاح فرار کند. حاجی بابایی رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس بعد از رای نیاوردن استیضاح سه وزیر در تذکری اظهار کرد:«مطرح کردن استیضاح سه وزیر در دو روز پی در پی دارای ابهاماتی هست و به همین سبب فراکسیون اصولگرایان از ورود به استیضاح اجتناب کرد.

اما این ابهامات یا این ایرادات چه بود؟

مطرح کردن استیضاح سه وزیر برای تمرکز زدایی افکار عمومی بر روی یک استیضاح و محافظت وزیر بد پیشینه هست. همان گونه که امضا کنندگان طرح استیضاح به گفته امیر آبادی نماینده ی مجلس از از نمایندگان حمایت کننده دولت یا فهرست امید بودند. استیضاح دو وزیر کار و کشاورزی پوششی بود برای جلوگیری از استیضاح جناب آخوندی و رد کردن استیضاح این وزیر با پایین ترین هزینه در افکار عمومی چون که در صورت عدم استیضاح این وزیر ذی النفوذ با توجه به پیشینه ی سیاه آن مردم از مجلس و به ویژه از طیف اکثریت آن دلسرد می گردیدند ولی با مطرح کردن وزرای پوششی و کم ارزش تر برای دولت هزینه این عدم استیضاح را در افکار عمومی پایین آوردند و جناب آخوندی در مسند وزارت ابقا گردیدند.

عناصر فضائل ملت یا وکیلان احزاب سیاسیون؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92590

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.