تاریخ ارسال : ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اشتاین مایر همه شهروندان را به شرکت در انتخابات دعوت کرد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان  چند ساعت مانده تا آغاز انتخابات پارلمانی همه شهروندان را به شرکت پرشور در انتخابات دعوت کرد.

انتخابات پارلمانی آلمان  از ساعت ۸ به وقت محلی (۹٫۳۰ به وقت تهران) آغاز شده است.

رئیس جمهور آلمان همچنین گفت: حق انتخاب یک حق شهروندی است و به اعتقاد من در یک دموکراسی این اساسی ترین وظیفه شهروندی است. پس به سوی صندوق های رای بروید. کسی که در انتخابات شرکت نمی کند تصمیم گیری درباره آینده اش را به دیگران واگذار می کند.

شاید هرگز مانند امروز این مسئله قابل لمس نبوده است که در انتخابات همچنین مسئله آینده دموکراسی و آینده اروپا مطرح است. هر رایی شمرده می شود و به حساب می آید. در این انتخابات مسائل زیادی مطرح است.

بر اساس نظر سنجی ها احتمال انتخاب مجدد آنگلا مرکل، به عنوان صدر اعظم آلمان بسیار بالا است. بسیاری از سیاستمداران و صاحب نظران بخصوص در این باره نگران هستند که حزب افراطی جایگزینی برای آلمان برای اولین بار به عنوان سومین حزب قدرتمند به پارلمان راه یابد.

رای گیری تا ساعت ۱۸ بعد از ظهر به وقت محلی ادامه داشته و بلاقاصله بعد از آن شبکه های مهم تلویزیونی آلمان اولین نتایج رای گیری را اعلام خواهند کرد.

بر اساس قانون اساسی آلمان، مجلس آلمان یا بوندس‌تاگ ۵۹۸ نماینده دارد. سرنوشت ۲۹۹ کرسی مستقیما با رای نخست شهروندان به نمایندگان حوزه‌های انتخابی تعیین می‌شود و ۲۹۹ نماینده نیز از طریق رای دوم به احزاب مشخص می‌گردند.

در این انتخابات ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از حق رای برخوردارند. سه میلیون نفر از شهروندان که به سن قانونی رسیده‌اند، می‌توانند برای نخستین بار رای خود را به صندوق بریزند و در انتخابات شرکت کنند.

در این انتخابات "مارتین شولتز" از حزب سوسیال دموکرات و "آنگلا مرکل" از حزب دموکرات مسیحی برای تصاحب کرسی صدر اعظمی با هم رقابت خواهند کرد.

انتخابات پارلمانی آلمان هر چهار سال یک بار برگزار شده و این دوره نوزدهمین دوره مجلس فدرال آلمان است. در این انتخابات نه تنها نمایندگان مجلس آلمان (بوندس تاگ) بلکه صدر اعظم این کشور انتخاب می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66681

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.