تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اشتغال بیش از دو هزار نفر با اجرای طرح “مراقبت های سلامت”

اشتغال بیش از دو هزار نفر با اجرای طرح به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،دکتر حمید رضا بهرامی بابیان اینکه این افرادشامل پزشک، دندانپزشک، کارشناس مراقبت سلامت، کارشناس بهداشت روان و کارشناس تغذیه است افزود:تکمیل شبکه مراقبتهای نوین سلامت در مشهد که دومین کلانشهر کشور پس از تهران محسوب می شود گام مهمی در راستای ارتقا سلامت جامعه و پیشگیری از بیماریها است.

وی گفت: ۷۰ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق شهری ساکن هستند و از این تعداد ۹۰ درصد در شهر مشهد سکونت دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای طرح مراقبت های نوین سلامت در هسته مرکزی شهر مشهد گفت: در قالب این طرح ۲۲۱ مرکز بهداشتی و پایگاه جامع سلامت ایجاد و فعال شدند.

بهرامی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه تحول نظام سلامت، ارائه مراقبت های نوین سلامت به ساکنان مناطق شهری و حاشیه نشین در دستور کار قرار گرفت افزود: در گام نخست جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری حاشیه شهر مشهد و همچنین ۵۰۰ هزار نفر از ساکنان ۱۰ شهر زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی گفت: در مرحله دوم اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز که از نیمه آبان آغاز شده کل جمعیت شهری مشهد از این خدمات برخوردار شدند که با اجرای آن، کل جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد (اعم از حاشیه نشین و هسته مرکزی شهر)زیر پوشش مراقبتهای فعال و ارائه خدمات رایگان بهداشتی قرار گرفته اند.

دکتر بهرامی هدف این طرح را گسترش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و پیشگیری از بیماریهای مختلف عنوان کرد و گفت: در این برنامه خدمات بهداشتی سلامت از حالت غیرفعال خارج شده و به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می شود.

وی ارائه مراقبتهای فعال بهداشتی و اجرای بسته ادغام پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر نظیر پر فشاری خون، دیابت، بیماریهای تغذیه ای و روحی روانی را از مزایای این طرح دانست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30786

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.