تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اشکانی: هنوز می اندیشند کشتی منحصرا آزاد هست!

شهروند: برخلاف کشتی آزاد، سال ٩۶ برای کشتی فرنگی ایران با رخدادهای تقریبا خوبی همراه بود. نایب قهرمانی او همراه با فرنگی کاران شایسته ایرانی در مسابقات جهانی ٢٠١٧ نمره قبولی را در کارنامه اشکانی قرار داد تا این مربی همچنان به کار خود در رأس تیم ملی دنبال کند. در ادامه تفضیل اظهار کرد وگوی «شهروند» با علی اشکانی را در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی فرنگی مطالعه می کنید:
  در ادامه تفضیل اظهار کرد وگوی «شهروند» با علی اشکانی را در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی فرنگی مطالعه می کنید: بعد از مسابقات جهانی ٢٠١٧ تعطیلی بسیاری نداشتید و اکنون برای مسابقات آتی فرنگی کاران را آماده می کنید.
تقریبا یک ماه پس از مسابقات جهانی، تیم دیگری را در بازی های داخل سالن قاره آسیا شرکت دادیم. ما باید ٣ تیم آماده دارا باشیم.
 فرنگی کاران را نسبت به مقررات جدید کشتی تماما توجیه کرده اید؟
متاسفانه هنوز هم دقیق نمی دانیم که مسابقات پیش رو با چه قوانینی برگزار می گردد. اتحادیه جهانی کشتی اطلاع رسانی خوبی نداشته و ما سردرگم هستیم.
  حتما می دانید که سال آینده با توجه به برپایی مسابقات جهانی و بازی های آسیایی در یک فاصله زمانی نزدیک برای کشتی سنگین می باشد. شاید هم احتیاج باشد که ٢ تیم آماده داشته باشید؟
شاید هم احتیاج باشد که ٢ تیم آماده داشته باشید؟هنگامی بازی های آسیایی برگزار می گردد، توقع ها از کشتی بسیار بالاست. امیدوار بودیم که از سال گذشته وزارت ورزش به فرنگی کاران داعیه بدهد اما این اتفاق رخ نداده هست. علاقه مندان به کشتی باید این مبحث را فهم کنند که با کناررفتن نفرات باتجربه و مدال آوران المپیک از کشتی فرنگی، جایگزین کردن جوان ها کار دشواری هست.
 
با این وجود مکررا اظهار کردیم که تنها راه رسیدن به دوبنده تیم ملی مسابقات انتخابی هست.
    با این که کشتی فرنگی در سال ٢٠١٧ نایب قهرمان جهان گردید اما زیادتر نگاه ها به سمت ناکامی تیم ملی کشتی آزاد رفت.
سال ها بود که از کشتی فرنگی خبری نبود و حتی آزادکاران بار ما را هم به دوش می کشیدند. به هرحال درچند سال موخر کشتی فرنگی پیشرفت نموده و سال کنونی هم نایب قهرمان جهان گردیدیم. هم من و هم فرنگی کاران هنگامی نگاه کردیم که پس از چنین موفقیتی توجهی به کشتی فرنگی نمی توان، همگی سرخورده گردیدیم. متاسفانه اکثرا کشتی را منحصرا به رشته آزاد خواهند دید و به فرنگی کاری ندارند. به علت همین هست که همه بیان می کنند کشتی موفق نبوده، درحالی که نایب قهرمانی جهان نتیجه خوبی هست. کشتی فرنگی و آزاد در کنار هم هستند؛ پس باید به طور عادلانه به این ٢ رشته نگاه کرد.
 بعد از مسابقات جهانی و نایب قهرمانی فرنگی کاران هیچ تقدیری از شما و ملی پوشان به عمل نیامد؟
متاسفانه نه تنها تقدیری به عمل نیامد، لکن توان دارم بگویم که کوچکترین تماسی هم از سوی مسئولین ورزش با بنده و ملی پوشان کشتی فرنگی گرفته نشد. به هرحال، همه می دانند که ما با چه تیم جوانی به مسابقات جهانی رفته بودیم و دست پر برگردیم.
  به عنوان سؤال آخر؛ پذیرفته اید که کشتی فرنگی پس از حمید سوریان هم اکنون تک ستاره ای در دل خود ندارد؟
شما توان دارید ٢ سال دیگر گفت وگو های امروز مرا ببینید و آن گاه خواهید دید که کشتی فرنگی چقدر ستاره در سطح جهان دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82686

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.