- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

اشک ها و شادی ها در جمعه داغ فوتبالی!

فردا(۲۴ اردیبهشت ۹۵) یکی از معدود روزهای داغ فوتبالی کشور است که حساسیت های بالای جدول و پایین جدول بیشتر از دوره های گذشته محسوب می شود و همه نگاه ها به بیشتر تیم ها است که هفته پایانی لیگ پانزدهم را تحت شعاع قرار خواهند داد.

به گزارش شلمچه نیوز،  هفته پایانی لیگ برتر ایران در حالی به پایان می رسد که تکلیف تیم های قهرمان و تیم سقوط کننده به دسته پایین تر به بازی های آخر موکول شده است و شانس قهرمانی پرسپولیس برای فتح جام لیگ پانزدهم بیشتر از استقلال خوزستان و استقلال تهران باشد.

پرسپولیس اگر بخواهد بدون توجه به  نتایج دیگر تیم ها به قهرمانی برسد باید راه آهن را بیش از سه گل شکست دهد. این تیم در ورزشگاه آزادی تهران و با حمایت ۱۰۰ هزار نفر از هواداران خود به استقبال راه آهن تهران می رود که راه آهن در آستانه سقوط به دسته پایین تر قرار دارد. اما استقلال خوزستان در اهواز پذیرای تیم ذوب آهن اصفهان است و شاگردان عبدالله ویسی فقط با احتساب تفاضل ۲ گل بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول قرار گرفتند و استقلال خوزستان اگر چه بهترین خط دفاعی را برخوردار است و فقط ۱۴ گل خورده در کیسه خود دارد اما در خط حمله نیز نسبت به تیم های بالای جدول از نظر تعداد گل زده خساست بیشتری دارد و از طرفی هم مقابل تیمی بازی می کند که شاگردان یحیی گل محمدی می توانند تیم سابق خود(پرسپولیس) را با خیال راحت به قهرمانی برسانند.

۰۱۱۰۹۷۴۲ [1]

استقلال تهران با شکست مقابل تراکتورسازی تبریز امید زیادی به قهرمانی در این فصل ندارد و شاگردان پرویز مظلومی در آرزوی برد راه آهن و ذوب آهن اصفهان هستند و اینکه بتوانند در قم صبا را شکست دهند که عبور از سد یاران علی دایی کاری سخت خواهد بود اما ورزش فوتبال اصلا قابل پیش بینی نبوده و در مواقعی هم غیر ممکن ها نیز ممکن می شود.

در انتهای جدول استقلال اهواز پیشتر به دسته یک کشور سقوط کرد و از بین تیم های ملوان انزلی، راه آهن و سیاه جامگان مشهد فقط یک تیم در لیگ برتر باقی می ماند و شرایط به گونه ای است که سیاه جامگان با ۲۴ امتیاز میزبان ملوان ۲۷ امتیازی در مشهد مقدس خواهد بود و این دیدار حکم یک فینال را خواهد داشت.

جمعه یکی از معدود روزهای داغ فوتبالی کشور است که در آن اشک ها و لبخندها بیشتر دیده خواهد شد و حساسیت های بالایی در نزد فوتبال دوستان برخوردار است گویی همه ورزش کشور به این دیدارها منتهی می شود!

براستی این همه هیجان و حساسیت ها در لیگ برتر فوتبال، آیا می شود به آینده تیم ملی امیدوار بود؟ هزینه های سرسام آور باشگاه ها چرا اندک کمکی به تیم ملی امید ایران نکرده است که بیش از ۳۴ سال این تیم نمی تواند به المپیک راه یابد و یا اینکه هنوز تیم ملی ایران در جام جهانی نتوانسته است از گروه خود صعود کند؟ و از همه مهمتر چرا تیم های باشگاهی ما در قاره آسیا موفق عمل نمی کنند؟

باشگاه های فوتبال کشور را همچنان سیاسیون اداره می کنند و هنوز مدیریت ورزش کشور توانایی واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی را ندارد اما همچنان حاشیه ها، رابطه ها، حساسیت های کاذب، دخالت های غیر ورزشی و غیر فوتبالی سایه سنگین بر فوتبال کشور همچنان احاطه دارد!

جوانان طرفدار فوتبال باید بدانند رفتن به لیگ برتر و ماندن در آن مدینه فاضله نیست و همچنین سقوط به دسته پایین تر رفتن به اسفل السافلین هم نخواهد بود و آنچه مهم به نظر می آید فوتبال کشور نیاز به یک برنامه ریزی کاملا کارشناسی شده در جهت اهداف درازمدت دارد و از این طرفداران کم نظیری که ایران دارد می شود با درایت مدیران کارآمد و ورزشی جایگاه خوبی در نزد دیگر کشورها دست یافت.

 

برنامه بازی پایانی لیگ برتر ایران در روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ۹۵؛