تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اصغرزاده: نسل ما درباره ایالات متحده اشتباه کرد/ برجام خدمت بزرگی به فلسطین کرد/ در دورافتاده ترین شهرهای کشور هم مطالبه مردم «رفع حصر» است

سرویس سیاست مشرق – روزانه میتوان از لابه لای گزارش ها و عناوین خبری رسانه های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قایل ملاحظهی استخراج کرد؛ مباحثی که توان دارد برای مخاطبین قابل استفاده و محوری برای آنالیز باشد، در گزارش هر روز “ویژه های مشرق”

******

** اصغرزاده: نسل ما درباره ایالات متحده اشتباه کرد

«ابراهیم اصغرزاده» در گفت و گو با روزنامه آرمان اظهار کرد:

« نسل من گمان نامطلوبی از غرب و ایالات متحده داشتند چراکه آنان غرب را یکپارچه و همه کنشگران ایالات متحده را امپریالیست می انگاشتند اما در قضایای بعدی همچون برجام متوجه گردیدیم که شکاف های مکرری در داخل ایالات متحده و میان ایالات متحده و جامعه جهانی وجود دارد».

عناوین خبر ها روزنامه آرمان امروز در روز دوشنبه ۲۰ آذر :

اصغرزاده-آذر ۹۳- در سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار اظهار کرد:

« «بابت تسخیر سفارت ایالات متحده معذرت خواهی می کنم». البته وی-آبان ۹۶- در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: «اشغال سفارت ایالات متحده در همان زمان کار عاقلانه و مؤثر بود».

اصلاح طلبان مکررا اشغال لانه جاسوسی را اقدامی اشتباه نامیده بودند. این جریان مدعی هست که «با تسخیر سفارت ایالات متحده، با دست خودمان، ایران را منزوی کردیم!». این در حالی هست که در شکل گیری سانحه تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده، عوامل مکرری دخیل و تاثیرگذار بودند که تقریباً همهٔ این عوامل، متأثر از کارکرد دولت ایالات متحده، درقبال انقلاب اسلامی ایران بود. حقیقت این هست که دولت ایالات متحده با وجودپیروزی انقلاب، دست از دخالت گری در امور ایران برنداشت. قبل از آن حضرت امام بر این مسأله واقف بودند ولذا در این مدت، در تمامی سخنرانی ها و اعلام موضع های خودشان، طلاب و دانشجوهای و جوانان را به هشیاری در مقابل ایالات متحده و لزوم مبارزه با دسیسه های این دولت، فرامی خواندند.

اطلاعاتی که سال ها بعد افشا گردید نمایش داد که جمهوری اسلامی ایران در واقعه ی تسخیر لانه جاسوسی اشتباه نکرده هست و سفارت مسکن های ایالات متحده محور های کلیدی جاسوسی سازمان سازمان سیا در کشورهای خارجی شمرده می شوند. خود آمریکایی ها به مرکز جاسوسی بودنِ سفارتخانه های شان مکررا اعتراف کرده اند.

لازم به ذکر هست که جاسوسخانه ای که نام سفارت داشت، ریاست جمهور بعدی _ بنی صدر _ را با نام راز SD LURE معلوماتی که سال ها بعد افشا گردید نمایش داد که جمهوری اسلامی ایران در واقعه ی تسخیر لانه جاسوسی اشتباه نکرده هست و سفارت مسکن های ایالات متحده محور های کلیدی جاسوسی سازمان سازمان سیا در کشورهای خارجی شمرده می شوند. خود آمریکایی ها به مرکز جاسوسی بودنِ سفارتخانه های شان مکررا اعتراف کرده اند.

یکی از کارشناسان آمریکایی اخیراً گفته هست: «اصولاً سیاست خارجی ایالات متحده در تمامی ابعاد اقتصادی و سیاسی و نظامی را تئوریسین ها و مشاوران کار کشت ه ای تعیین می کنند که کمتر مالک شغل ها عمده دولتی می باشند و این نوع اشخاص غالباً در خدمت سرویسهای امنیتی ایالات متحده می باشند و کارشناسان زبده را در تمام سفارت مسکن های خود در جهان به کار گمارده ایم».

(آبان ۹۶)، تصویب تحریم S۷۲۲ ( ( برخلاف مدعای اصغرزاده مبنی بر شکاف در داخل ایالات متحده، کارکرد جمهوری خواهان و دموکرات ها نشان می دهد که این دو جریان در هر مشکلی اختلاف دارا باشند، در خصومت با ایران هیچ اختلافی ندارند. (آذر ۹۵) و مورد ها مکرر همانند نشان می دهد که جمهوری خواهان و دموکرات ها با همه اختلافات ریز و درشت در مسائل متفاوت، هنگامی پای مساله منفعت های ملی و کلان – که در اینجا خصومت با انقلاب اسلامی است- به میان می آید، همه اختلاف ها را کنار گذاشته و اتخاد کلمه را البته در راه باطل، این گونه به نمایش می گذارند!

تصویب «قانون موشک های بالستیک ایران و اجرای تحریم های بین المللی» در مجلس نمایندگان ایالات متحده با ۴۲۳ رأی قبول کننده و ۲ رأی رد کننده. کجا در ممالک دموکراتیک و متمدن رسم هست که چنین مشیی بیرون از وزارت خارجه انجام بگیرد؟!… (آبان ۹۶)، تصویب تحریم(مادر تحریم ها و یا همان سیاه چاله تحریم) در مجلس نمایندگان ایالات متحده با ۴۱۹ رأی قبول کننده و ۳ رأی رد کننده (که هر ۳ نفر هم جمهوری خواه بودند).

..)

** در دورافتاده ترین شهرهای کشور هم مطالبه مردم «رفع حصر» است!

روزنامه بهار در سرمقاله امروز با عنوان «از حقیقت فرار نکنیم» درج کرد: «

.. ..

گفتنی هست «عبدالله رمضان زاده» سخنگوی دولت اصلاحات در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شریف-۱۸ آذر- اظهار کرد:

«

عناوین خبر ها روزنامه بهار در روز دوشنبه ۲۰ آذر :

در حال حاضر مشکلات معیشتی مردم و مسأله زیاد ارزشمند بیکاری جوانان به دغدغه جدی بسیاری از خانواده ها مبدل شده است؛ اما متاسفانه رسانه های اصلاح طلب همان طور به معروف سازی حاشیه های مشغول هستند.

در دولت یازدهم نیز کارکرد اصلاح طلبان به ناکارآمدی اقتصادی، بر زمین ماندن بسیاری از وعده ها، حاشیه سازی های تصنعی که اتلاف نیروی دولت و هزینه شدن ابزارها و حجم ها در جاده های فرعی را در پی داشت، ناراضی تراشی از مسیر بی توجهی به معیشت مردم، توسیع بیکاری که در بسیاری از زمینه ها می توانست قابل پیشگیری باشد و تن دادن به قراردادهای خسارت آفرین، مثل برجام و توتال منتج شد.

** برجام خدمت بزرگی به فلسطین کرد!

روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «خدمت بزرگ برجام به فلسطین» درج کرد:

« .. اگر با گوش های باز به ایامی انتخابات ۹۶ بازگردیم صداهایی را که بی شباهت به شعارهای دانشجوهای در روز دانشجو نبود در دورافتاده ترین شهرهای کشور را خواهیم شنید.

در حال حاضر مشکلات معیشتی مردم و مسأله زیاد ارزشمند بیکاری جوانان به دغدغه جدی بسیاری از خانواده ها مبدل شده است؛ اما متاسفانه رسانه های اصلاح طلب همان طور به معروف سازی حاشیه های مشغول می باشند.

قرار بود با اجرائی شدن برجام، صدها میلیارد دلار از دارایی های کشورمان که بلوکه شده هست، آزاد گردد، تمامی تحریم ها آنگونه که آقای ریاست جمهور به صراحت اعلام کرده بود، لغو گردد، گشایش اقتصادی ایجاد گردد، ارتباطات تجاری که مستلزم آن گشایش «ال سی» در بانک های خارجی هست از بن بست بیرون گردد، چرخ معیشت مردم همراه با سانتریفیوژها به چرخش درآید، سرمایه گذاری خارجی انجام گردد، تورم از میان برداشته گردد و تولید از رکود بیرون گردد اما به سبب رعایت نکردن قاعده «توازن تعهدات»، «همزمانی اجرای تعهدات»، «اخذ ضمانت از جانب مقابل» و «پیش بینی بازگشت پذیری امتیازهای واگذار شده در صورت نقض عهد» که قاعده عقلی هر قرارداد عادی حقوقی هست، برجام نتوانست برآورده کننده این شعارها باشد و تا هم حالا طرف مقابل و مخصوصاً ایالات متحده به هیچکدام از تعهدها خود عمل نکرده است.

** حامی های روحانی از کارکرد دولت متقاعد نیستند

روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان «خطر مجازی در کمین روحانی» درج کرد:

« در دولت یازدهم نیز کارکرد اصلاح طلبان به ناکارآمدی اقتصادی، بر زمین ماندن بسیاری از وعده ها، حاشیه سازی های تصنعی که اتلاف نیروی دولت و هزینه شدن ابزارها و حجم ها در جاده های فرعی را در پی داشت، ناراضی تراشی از مسیر بی توجهی به معیشت مردم، توسیع بیکاری که در بسیاری از زمینه ها می توانست قابل پیشگیری باشد و تن دادن به قراردادهای خسارت آفرین، مثل برجام و توتال منتج گردید.

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه درج کرد:

« «ترامپ مطلوب می داند این برجام هست که به بستری مبدل شده تا تقابل با دستور های یکسویه ریاست جمهور ایالات متحده در صحنه های بین المللی شکل بگیرد و پس از آنکه وعده آتش زدنش را ناموفق گذاشت، اینک وعده جابه جایی سفارت ایالات متحده از تل آویو به قدس را هم به چالشی همانند می کشاند و رأی رد کننده و یکپارچه ۱۴ عضو شورای امنیت را پیش روی چشم های شگفتی زده ریاست جمهور ایالات متحده می گذارد.

عناوین خبر ها روزنامه ابتکار در روز دوشنبه ۲۰ آذر :

از جماعتی که مدعی شده بود «نابودی داعش حاصل گشایش های اقتصادی و سیاسی برجام است»، این مدعا که «برجام خدمت بزرگی به فلسطین کرد» دیگر تعجب آور نیست. این مساله حتی مورد خورده گیری روزنامه های زنجیره ای و حامی های دولت نیز قرار گرفته است. نکته قابل تأمل در این میان، فحش اصلاح طلبان به شعور مردم هست…

«در زمان انتخابات کمپین تبلیغاتی روحانی در فضای سایبری فعالیت های وسیع ای داشت و با تاکید بر وعده های انتخاباتی در این فضا سرنوشت انتخابات را به سود روحانی دگرگونی داد اما در شرایط کنونی علی رغم اینکه صرفا چهار ماه از شروع به کار دولت دوازدهم می گذرد، انتقادات بسیاری از سوی همین کاربران شبکه های اجتماعی به سمت روحانی روان شده هست و این مساله در کنار روند کند اصلاحات مبدل به پاشنه آشیلی برای روحانی شده است».


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78522

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.