تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اصغر قاتل‌های فوتبال در تیم‌های پایه

صدای مازندران: ۸۲ سال گذشته و این روزها کار به جایی کشیده که اصغرقاتل‌ها از پای چوبه‌ دار، خودشان را به برخی مدارس فوتبال رسانده‌اند.

به گزارش صدای مازندران ششم تیرماه سال ۱۳۱۳، اصغر بروجردی معروف به «اصغر قاتل» با سابقه تجاوز و اذیت و آزار ۳۳کودک بی‌گناه در ایران و عراق پای چوبه اعدام رفت. هیولایی که روزنامه اطلاعات چند روز بعد درباره‌اش نوشته بود احساسات خشم‌آلود مردم تهران نسبت به اصغر بروجردی عجیب است و مردم شهر در هر گوشه و کناری از او حرف می‌زنند.
در همان تابستان ۱۳۱۳ بود که حسین صدقیانی، پدر فوتبال ایران، تجربه سال‌ها زندگی در اتریش و بلژیک را به تبریز برد و اولین مدرسه فوتبال ایران را تاسیس کرد. پسربچه‌هایی که نام‌شان در آن سال مدام با کلماتی مثل معصوم و بی‌پناه در روزنامه‌ها می‌آمد و شباهت زیادی به ریشه کلمه معجزه داشتند که از عجز و ناتوانی می‌آمد، حالا می‌توانستند خودشان را به معجزه مدارس فوتبال بسپارند.
۸۲ سال گذشته و این روزها کار به جایی کشیده که اصغرقاتل‌ها از پای چوبه‌ دار، خودشان را به برخی مدارس فوتبال رسانده‌اند. چند روز پیش بود که یکی از کانال‌های تلگرامی از مردم خواسته بود اگر اطلاعاتی درباره آزار و اذیت جنسی در مدارس فوتبال دارند یا خودشان درگیر چنین اتفاقاتی بوده‌اند، بدون ذکر نام پیغام بگذارند. پیام‌ها شروع شد: از معلم ورزش فلان مدرسه بگیرید تا باشگاه فوتبالی که سرمربی تیم، بچه‌ها را در اتاقش مورد آزار و اذیت قرار داده بود. بر تعداد قربانی‌های این سیاهه هر روز اضافه می‌شود. بچه‌هایی که در برخی مدارس فوتبال زیردست اصغرقاتل‌هایی کار می‌کنند که نام‌های امروزی‌تری پیدا کرده‌اند، از مدیر آکادمی و سرمربی تیم تا معلم ورزش و لیدر باشگاه مطرح تهرانی. اصغر قاتل‌هایی که به جای بالای دار رفتن و مجازات شدن، خودشان را زیر لایه‌های شرم و حیای جامعه پنهان کرده‌اند.
به نوشته اسپورت، این بلایی است که خودمان سر خودمان آورده‌ایم. یک زمانی بچه‌هایی که گذارشان به مدرسه فوتبال شاهین می‌افتاد، باید کارنامه تحصیلی‌شان را به دکتر اکرامی نشان می‌دادند و هزار جور قول و شرط اخلاقی می‌دادند تا لباس باشگاه را بپوشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35372

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.