تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۵:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اصلاح مالیات بر اعتبار افزوده تا انتهاء سال

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از افکارنیوز،

محمد رضا پور ابراهیمی از عرضه لایحه اصلاح مالیات بر اعتبار افزوده تا یک ماه دیگر اطلاع داد و اظهار کرد: این لایحه ۳۰ کانون کلیدی داردکه با مشورت سه اتاق بخش خصوصی تشریح شده هست و قول می‌دهیم یکی از کارهای با اهمیت سال ۱۳۹۷ اصلاح مالیات اعتبار افزوده باشد.

وی اضافه کرد: ایران جزوء کشورهایی هست که مالیات برارزش افزوده درآن بالاست و ما وعده می دهیم اواسط اردیبهشت ماه لایحه اصلاح مالیات برارزش افزوده را هیات رئیسه مجلس عرضه و با فوریت آن را ارزیابی کنیم .

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تصویب این لایحه قسمتی از مشکلات

پورابراهیمی علاوه بر این در مورد شعار سال و برنامه کمیسیون اقتصادی مجلس برای تحقق این شعار اظهار کرد : یکی از با اهمیت ترین راه های پشتیبانی از کالای ایرانی ، مدیریت واردات واردات به کشور داریم که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد این واردات ذی ربط به ۲۰۰ قلم کالای بنیادی هست اظهار کرد : می‌توان با ارزیابی این اقلام و وضع تولید آن‌ها در کشور بر بحث واردات اداره نمود.

وی بابیان اینکه گزارش‌های موجود در طول سال نشان می دهد حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار اما از اواخر دولت یازدهم درخواست ما از وزارت صنعت، معدن و تجارت پور ابراهیمی اضافه کرد: اگر گزارشی جامع در این زمینه به ما ارسال گردد می‌توانیم تصمیم دریافت کنیم که بر روی بخش واردات چه طور قوانینی می‌توان اعمال کرد.

بحث بعدی نیز مبحث ممنوعیت واردات هست که در این زمینه حالا یک برنامه مشخص در وزارت صنعت، وجود ندارد. بحث بعدی نیز مبحث ممنوعیت واردات هست که در این زمینه حالا یک برنامه مشخص در وزارت صنعت، معدن و تجارت این نماینده مجلس اظهار کرد: قسمتی از واردات را مطمئنا می‌توان از طریق تولید داخلی جبران نمود.

به عنوان مثال در حوزه‌ای مثل مواد غذایی به ویژه شیرینی و شکلات و دانه‌ای روغنی تشکیل می‌دهند اظهار کرد: می‌توان با هدایت تولیدات کشور از واردات در این بخش جلوگیری نمود.

ریاست کمیسیون اقتصادی بابیان اینکه حالا بخش مهمی از واردات را فرآورده ها ساده‌ای مثل برنج

پورابراهیمی بااشاره به اظهارات مقام معظم رهبری

وقتی که تراز تجاری ما چند میلیارد دلار منفی هست نمی‌توان قبول کرد که کشور که با مشکلات مکرر تامین می‌شود برای واردات این کالاها خارج گردد. وقتی که تراز تجاری ما چند میلیارد دلار منفی هست نمی‌توان قبول کرد که ارز این رویکرد جفا به کشور و تولید هست.

پورابراهیمی با اقرار به اینکه بعضی از وزرا در دولت اعتقادی به ممنوعیت واردات ندارند و تنها قصد دارند با رویکرد تعرفه ای ، واردات را مدیریت کنند اظهار کرد : این اصل از نظر ما تماما غیر کارشناسی

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94756

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.