تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اصلاح و توسعه بیش از ۶هزار و ۲۰۰ متر شبکه توزیع آب در شهرهای نوشهر، پول و کجور

مدیر امور آبفاشهری نوشهر از اصلاح و توسعه ۶هزار و ۲۸۵ متر شبکه توزیع آب در شهرهای نوشهر، پول و کجور طی سال گذشته خبر داد .

 

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس سیدشکرالله موسوی ضمن تشریح عملکرد این امور طی سال ۹۵ ، تعداد مشترکین خانگی و غیرخانگی آب در شهرهای نوشهر، پول و کجور را  ۱۹ هزار و ۵۵ فقره عنوان و تصریح کرد: ۲۹۵ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۸۰۰ متر خط انتقال در این شهرها وجود دارد.

وی، با اشاره به وجود ۳ باب مخزن با حجم ۱۴هزار متر مکعب در شهر نوشهر، ۲باب به ظرفیت ۴۱۷ متر مکعب در شهر پول و ۲ باب به حجم ۶۰۰ متر مکعب در شهر کجور ، افزود: آب مشترکین شهر نوشهر از طریق چشمه گردوک، شهر پول و کجور هر کدام  یک حلقه چاه در مجموع با ظرفیت۲۷۰ لیتر در ثانیه تامین می شود.

مدیر امور آبفاشهری نوشهر، برنامه ریزی و اجرای طرح بهسازی چشمه اسپی او با هدف بهره برداری بهینه از این چشمه و انتقال تقلی آب به مخازن ذخیره اصلی شهر و خارج نمودن ایستگاه پمپاژ چشمه گردوک  از مدار بهره برداری به منظور صرفه جویی سالیانه به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال در بخش انرژی را یکی از اقدامات انجام شده این امور در راستای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ دانست و اظهار داشت: نصب انشعابات جدید، اصلاح  انشعابات و تعویض کنتور  و اصلاح و توسعه شبکه به صورت امانی،  تعویض پمپ آب در شهر پول به صورت امانی، استفاده از دیزل ژنراتورها در زمان پیک مصرف برق  و ترویج فرهنگ مطالعه ، طراحی و  اجرای امانی در فعالیتهای امور به منظور انجام تعهدات بدون واسطه و با کمترین وابستگی مالی در بخش منابع عمومی واتکا به سرمایه و منابع داخلی شرکت از دیگر اقدامات انجام شده در راستای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی می باشد.

وی، ادامه داد: در این مدت ۲۸۹۰ کنتور معیوب در  شهرهای نوشهر، پول و کجور  شناسایی که نسبت به تعویض ۷۴۶ کنتور آب اقدام شد.

مهندس موسوی، با اشاره به وجود ۴۲۱۰ مشترک در بخش فاضلاب در شهر نوشهر گفت: تا کنون۵۷ کیلومتر شبکه جمع آوری  فاضلاب در این شهر احداث و ۳۸۲۲ فقره سیفون فاضلاب نصب شد که از این  تعداد ۳۹۸ فقره انشعاب فاضلاب خانگی  و تجاری در اقطار ۱۱۰،۱۲۵ و ۱۶۰ میلی متری در سال گذشته نصب و جاری سازی شد.

وی، با بیان اینکه ۲۲۰۰ متر شبکه جمع آوری  فاضلاب در سطح شهر نوشهر در سال ۹۵ احداث شد، افزود: در این مدت ۲میلیون و ۵۹۹ هزار و ۱۹۰ متر مکعب فاضلاب خانگی و تجاری جمع آوری و تصفیه شد.

مهندس موسوی ادامه داد: همچنین طی یک سال گذشته ۱۴۰۰۰ متر شبکه فاضلاب  در این شهر شست وشو شد.

مدیر امور آبفاشهری نوشهر، بر نظارت روند تامین، انتقال و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای مشترکین تاکید و تصریح کرد: در همین راستا  در بخش بهداشت و کنترل کیفی آب ، این امور طی سال گذشته اقدام به نمونه برداری دوره ای به صورت ماهانه، فصلی و انجام آزمایشات شیمیایی، فیزیکی و میکروبی از منابع تامین، مخازن و شبکه توزیع به تعداد ۱۷۵ مورد و آزمون کلرسنجی به تعداد ۴۳۳۷ مورد با صد در صد مطلوبیت نمود.

مهندس موسوی، ادامه روند اجرای شبکه  و فرعی جمع آوری فاضلاب شهری،  نصب سیفون و فروش انشعاب، اجرایی نمودن طرح ارتقای ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب با هزینه ای بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال وطرح احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب با برآورد هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال، تهیه و حمل و نصب و راه اندازی تجهیزات الکترومکانیکال و تکمیل ایستگاه پمپاژ f.s5  نوشهر ، نصب ۲۱۵ فقره انشعاب فاضلاب از مهمترین برنامه های این امور در بخش فاضلاب طی سالجاری برشمرد.

وی، ادامه داد: در بخش آب  اجرای طرح حصارکشی و محوطه سازی تاسیسات آبرسانی اسپی او، خرید لوله و اتصالات، اصلاح و توسعه شبکه توزیع  در شهرهای نوشهر، کجور و پول با ۵۴ هزار و ۵۶۲ میلیون ریال اعتبار از محل تبصره ها و حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب در شهر کجور و استاندارد سازی انشعابات خانگی در شهر پول نیز امسال اجرا می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51520

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.