تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اصلاح و توسعه ۲هزار متر شبکه آبرسانی نکا با مشارکت مردم در ۹ماهه امسال

مدیر امور آب و فاضلاب شهری نکا از اصلاح و توسعه شبکه به میزان ۲هزار متر طی ۹ ماهه امسال با مشارکت مردم خبر داد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس مسعود حسن پور گفت: امور آبفاشهری نکا با داشتن ۱۵ هزار و ۷۹۵ مشترک و ۲۵هزار آحاد از طریق ۱۸۱ کیلومتر شبکه آبرسانی با دوباب مخزن ۵هزار متر مکعبی و ۹ حلقه چاه آبرسانی به مشترکین این شهر را بر عهده دارد.

وی، با اشاره به حفر و تجهیز یک حلقه چاه با دبی ۶۰ لیتر در ثانیه و احداث اتاقک چاه و اجرای۶۰۰ متر خط انتقال لوله با اعتبار ی بالغ بر ۸هزار میلیون ریال ، گفت: این طرح در راستای رفع کمبود آب در هفته دولت به بهره برداری رسید.

neka

مهندس حسن پور، از تجهیز دو حلقه چاه و حفر و تجهیز یک حلقه چاه و احداث خط انتقال به طول ۴۲۰۰ متر در شهر نکا خبر داد و افزود: طرح نیز با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

مدیر امور آب وفاضلاب شهری نکا، ادامه داد: بهره برداری از مخزن ۲هزار متر مکعبی در ارتفاعات جاده سیمان برای رفع کمبود فشار آب مناطق طالب آباد، عباس آباد، حسن آباد و مهرآباد با اعتباری بالغ بر           ۲ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.

وی، از شست وشوی مخازن ۵ هزار متر مکعبی زون ۱و ۲ در راستای افزایش کیفی آب شرب در دی ماه سال جاری خبر داد و اظهارداشت: امور آب و فاضلاب شهری نکا به منظور نظارت مستمر بر کیفیت آب شرب مشترکین این شهر طی سال جاری تاکنون ۱۸۰۰ مورد تست سنجش کلر ، ۲۷۰ آزمون میکروبی و ۴۰ مورد آزمایش شیمیایی بر روی مخازن، منابع و شبکه توزیع آب انجام داده است.

مهندس حسن پور ادامه داد: هر ساله به منظور اجرای برنامه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه در تجهیزات و تاسیسات آبرسانی و جلوگیری از هر گونه خسارت در خطوط انتقال آب و مخازن و منابع تامین آب شرب تلاشهای زیادی توسط این امور صورت گرفته است به طوری که الکتروپمپ چاه شماره ۳ و ۶ این امور با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال تعویض شد که این امر منجر به افزایش توان تامین آب به میزان ۳۰ لیتر در ثانیه شده است.

مدیرامور آب وفاضلاب شهری نکا به اصلاح و توسعه شبکه به میزان ۲هزار متر طی ۹ ماهه امسال با مشارکت مردم اشاره و تصریح کرد: در ۹ ماهه سالجاری با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۷۵ میلیون ریال ، ۴۰۰ فقره کنتور معیوب تعویض، ۶۰ فقره استانداردسازی انشعاب و ۱۰ فقره جمع آوری انشعاب غیر مجاز صورت گرفت که تمامی این موارد منجر به کاهش هدر رفت ۵ درصدی آب شده است.

مهندس حسن پور، در ادامه سخنانش از اتمام مرحله اول مطالعات طرح اجرای فاضلاب در شهر نکا با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال خبر داد و گفت: مرحله دوم مطالعات نیز با پیگیری مسئولین به زودی عملیاتی می شود.

وی، در خصوص رفع مشکل افت فشار آب مشترکین مناطق بالادست و مرتفع، اظهار داشت: در راستای رفع این مشکل با تامین اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال با انتخاب مشاور،کار مطالعاتی بر شبکه توزیع و مخازن ذخیره در دستور کار قرار دارد تا با احداث یک باب مخزن ۵هزار متر مکعبی جدید در کد ارتفاعی بالاتر از مخازن موجود بخش عمده ایی از مشکلات زون بندی شبکه توزیع برطرف شود.

مهندس حسن پور، در بخش دیگری از سخنانش، صرفه جویی در مصرف آب را وظیفه همگانی و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تمامی فعالیتهای شرکت آب و فاضلاب در بخش مدیریت مصرف آب زمانی محقق و اثر بخش خواهد بود که شهروندان نیز به اهمیت این ماده حیاتی پی برده و با رعایت الگوی صحیح مصرف آب، از اسراف پرهیز و با صرفه جویی در مصرف آب از آن برای نسلهای آینده حفاظت نمایند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=9502

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.