تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۳:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اصولگراها یا اصولگرانماهای در بابل!

چندسالی است که گروهی در بابل برای خود خط قرمزهایی را ایجاد کردند که هرکه با آنان همصدا نباشد یقینا اصولگرا نیست! و این اصرار را آنقدر ادامه دادند تا اینکه در انتخابات ۷ اسفند ۹۴به گونه­ای رقم خورد که…

به گزارش شلمچه نیوز،  بابل در مجلس شورای اسلامی ۲ نماینده دارد و در انتخابات ۷ اسفند ۹۴ فقط یک نفر به مجلس راه یافت و نفر دوم را باید در روز ۱۰ اردیبهشت ۹۵ در پای صندوق­های رأی شناخت.

اتفاقات روی­داده در انتخابات دهم حاشیه­هایی داشت که در نوع خود قابل توجه است. از ردصلاحیت­ها تا عدم اجماع داوطلبان اصولگر­ها خود داستانی است که فعلا نیازی به علل و واکاوی آن نیست.

اما مهمترین مسئله­ای که دارای اهمیت است ۲ کاندیداهای به مرحله دوم راه یافته بابلی به حمایت رسمی لیست اصلاح طلبان آمدند که به­نظر می­آید آرای علی نجفی حوشرودی نفر پیروز انتخابات مرحله اول، این دو نامزد را دچار وسوسه کند که اگر به اصلاح طلبان پناه آورند رأی تضمینی را خواهند داشت! اما این اصلاح­طلبی درواقع مصرف انتخاباتی دارد و شاید به نوعی  فریب افکار افرادی خاص باشد تا عده­ای به اهدافشان برسند! اما اینکه چرا تعدادی از اصولگراهای این شهر به یکی از داوطلبان حامی کارگزاران و حلقه ندیک هاشمی رفسنجانی پیوستند جای سوال دارد!

واقعا اصولگرای واقعی را چگونه بشناسیم و اصلا به چه کسانی باید اصولگرا بگوییم؟ آیا آنکه شعار دلدادگی اصولگرایی سر می ­دهد اما یک چشمش به موقعیتش و چشم دیگرش به شعار است را باید اصولگرا بنامیم؟

اصولگرایى به حرف نیست بلکه به عمل است. مهم نیست در چه لباسی باشیم و دارای چه جایگاهی باشیم. اما برحسب زمان و موقعیت دم از اصولگرایی نزنیم و وفادار به ارزش­های والای شهدا و امام و رهبری عزیز باشیم و این با شعار کفایت نمی­کند که فقط  با زبان بگوییم که خدا نکند شرمنده شهدا باشیم!

چندسالی است که گروهی در بابل برای خود خط قرمزهایی را ایجاد کردند که هرکه با آنان همصدا نباشد یقینا اصولگرا نیست! و این اصرار را آنقدر ادامه دادند تا اینکه در انتخابات ۷ اسفند ۹۴به گونه­ای رقم خورد که تندروهای مشارکتی هم نفس راحتی کشیدند و جمع بیشمار اصولگرای این شهر را با خود همراه کرده و به نتیجه دلخواه دور از ذهن خود رسیده اند و در مرحله دوم هم هر دو کاندیدای به مرحله بعد راه یافته، حاضر نشدند حتی یک راهنما به اصولگرا بزنند و برای ترس از رأی نیاوردن به جبهه اصلاح­طلبان پناه آورند! از آنطرف هم اصلاح­طلبان مرکز از این آب گل­آلود انتظار صید مناسبی دارند تا در مجلس دهم آمار صندلی­های اصلاح­طلبی را به رخ اصولگراها بکشانند.

شنیده شد جمعی از پاسداران بازنشسته بابلی که از طرفداران و تئوریسن های سردار سعادتی بودند این روزها به یکی ازکاندیداهای مرحله دوم انتخابات بابل پیوستند که تا قبل از نظر قطعی شورای نگهبان در باره نتایج انتخابات مجلس دهم اصرار بر تخلف او داشته اند اما با وجود اینکه این داوطلب به حمایت لیست اصلاح طلبان درآمده است چگونه حاضر به حمایت وی شده­ اند؟ آیا این دوستان اصولگرای بابلی خواب­نما شدند که به ­یکباره  اینگونه تغییر زائقه داده اند و یا اینکه مصلحت اندیشی کار دستشان داد؟

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14855

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.