تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اضافه شدن ۵ هزار میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش؛ تکلیف جایزه انتهاء خدمت فرهنگیان مشخص گردید

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با مصوبات جدید کمیسیون تلفیق برای وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: این کمیسیون دو مصوبه جدید برای وزارت آموزش و پرورش داشت که در اولین مصوبه پیشنهاد دولت برای استانی شدن بودجه وزارت آموزش و پرورش رد و بودجه این وزارتخانه برای سال ۹۷ به طور معطوف و ملی مدنظر داشته گردید.

وی اضافه کرد: مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق برای وزارت آموزش و پرورش اختصاص یک درصد از درآمد شرکت‌های دولتی و بانک‌ها به این وزارتخانه بود، که بر این اساس ۵۲۰۰ میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس اظهار کرد: از ۵۲۰۰ میلیارد تومانی که به وزارت آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد ۳۵۰۰ میلیارد تومان آن برای پرداخت جایزه انتهاء خدمت فرهنگیان و مابقی برای نوسازی مدرسه ها و اختصاص سرانه به واحدهای آموزشی هزینه خواهد گردید.

چون که اعتبارات صندوق توسعه ملی در بخش خصوصی و زیرساخت‌های کشور هزینه می‌شود و بر این اساس اعضای کمیسیون تلفیق با پرداخت جایزه انتهاء خدمت از این محل موافقت نکردند اما چون مراجع جدید دیگری خلق شده بود توانستیم ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای جایزه انتهاء خدمت فرهنگیان اختصاص دهیم.

وی در انتهاء یادآور گردید: با مصوبه جدید کمیسیون تلفیق مجموع بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷ به ۴۱ هزار میلیارد تومان می‌رسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85298

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.