تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اظهارات افشاگرانه عضو تیم مذاکرات برجام

“سیدحسین سادات میدانی” از اعضای تیم مذاکره کننده اخیرا در محفلی خصوصی در پاسخ به انتقاد از بقای تحریمها در پسابرجام گفت : بخشی از مشکل به مذاکرات برمیگردد و بخشی نه. مشکل اصلی عجله شدید روسا برای رسیدن هرچه سریعتر به توافق بود.

کار درست این بود که تیم ایرانی خودش تحریمهای مهم را شناسایی میکرد و در تهیه متن برجام پیشقدم میشد. اما اینطور نبود. دوستان مذاکره کننده بدلیل فشار سیاسی و علی رغم مخالفت کارشناسان تحریم، بدون تانی لازم چارچوب لوزان را پذیرفتند.

در مرحله بعد نیز ابتکارعمل دست غربیها بود. کل متنی که مربوط به بخش تحریمها میشد از طرف آمریکاییها به دکتر ظریف داده شد و ما در فاصله لوزان تا وین مشغول “متن خوانی” و تطبیق انکسها (ضمائم) با متن و با قوانین تحریم بودیم!

اینکه گفته میشود متن برجام دستاورد است، درست نیست! ما متن آمریکاییها را فقط پذیرفتیم! حالا متوجه شده اند که ابعاد متن ابعاد وسیعتر از تصور بوده!

البته در آن زمان ما نسبت به باقیماندن تحریم دلار و باقیماندن تحریم برخی نهادهای موضوع تحریم هسته ای نظیر سپاه در اس دی ان لیست اعتراض کردیم اما گفتند از این موارد عبور شده و قابل تغییر نیست!!!

به کانال ۵۹۸ بپیوندید
@www_598_ir


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31658

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.