تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اظهارات عجیب و متملقانه نماینده اصلاح طلب مجلس با سکوت نمایندگان!

اگر چنین لحن خالی از استدلال و منطقی نظر نماینده ای را تغییر دهد باید تاسف خورد و البته اینکه نمایندگان به چنین اظهاراتی که در شان مجلس شورای اسلامی نیست هم واکنش نشان نداده اند جای تعجب دارد.

به گزارش شلمچه نیوز، اظهارات عجیب و غریب پروانه سلحشوری نماینده متعلق به فراکسیون امید در دفاع از مسعود سلطانی فر همچنان سوژه بسیاری از کاربران فضای مجازی است.

این نماینده در جلسه رای اعتماد، با صدایی بلند و در حالیکه تلاش می کرد لحنی حماسی داشته باشد، خاطره ای از فردی ناشناس تعریف کرد که گفته بود زمانی که سلطانی‌فر استاندار گیلان بوده بیشترین خدمات را انجام داده است و او قدردان خدمات اوست و نذر کرده که به هر زیارتی می رود دو رکعت نماز بخواند. سلحشوری این روایت را برای رای دادن به سلطانی فر کافی دانسته بود.

سایر اظهارات او هم هیچ دلیل مشخصی برای رای به وزیر محبوب او ارائه نمی کرد و صرفا به بیان عبارات غلوآمیز و شعاری مانند “مدیر موفق اجرایی”، “شایسته وزارت ورزش”، “انتخاب صحیح رییس جمهور” و “مرد عرصه عمل” خلاصه شد.

۳۴۰۲۴۸_۱۹۵

سلطانی فر در نهایت از مجلس رای اعتماد گرفت و اتفاقا آرای مثبت او از دو وزیر دیگر بیشتر بود. اما سوالی که در اینجا مطرح است اینکه چرا یک نماینده که قرار است مظهر عقلانیت در کشور باشد چنین اظهارات شعاری و دم دستی و حتی متملقانه را درباره یک وزیر پیشنهادی مطرح می‌کند؟ برخی استدلال می کنند که هدف سلحشوری مطرح کردن نام خودش بوده اما آیا پس از این اتفاق، آنچه از او در اذهان باقی می ماند مثبت است؟

اظهارات این نماینده لیست امید اساسا خالی از هر گونه استدلالی بود و عملا هیچ دفاعی از سلطانی فر نداشت و حتی به اندازه ای کودکانه و مضحک بود که نمی توانست گروهی از معمولی ترین افراد جامعه را هم برای اعتماد به وزیر محبوبش قانع کند چه رسد به مجلسی که قرار است عصاره فضایل ملت باشد.

اکنون سوال جدی تر آن است که مجلس چقدر تحت تاثیر چنین اظهارات شعاری و متملقانه ای قرار می گیرد؟ البته رای بالاتر به سلطانی فر را نمی توان به دلیل این اظهارات دانست چراکه از قبل هم پیش بینی می شد که رای دانش آشتیانی از بقیه کمتر و رای سلطانی فر بیشتر خواهد بود. با این حال، اگر چنین لحن خالی از استدلال و منطقی نظر نماینده ای را تغییر دهد باید تاسف خورد و البته اینکه نمایندگان به چنین اظهاراتی که در شان مجلس شورای اسلامی نیست هم – حتی بعد از آن جلسه – واکنش نشان نداده و به راحتی به تعطیلات رفته اند هم جای تعجب دارد.

صراط

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28680

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.