تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اظهارنظر قطعی در مورد سانچی مشروط به بازشدن جعبه سیاه

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ محمد راستاد مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی در تیتر امشب و در تعریف جزئیات سانحه نفتکش سانچی اظهار کرد: کشتی فله‌بر چینی که بار غلات داشت از ناحیه سینه کشتی با سمت راست این کشتی برخورد کرد و سانحه واقع گردید.

او اضافه کرد: کشتی های نفتکش دو جداره ای هستند، ضربه کشتی فله‌بر دو جداره کشتی نفتکش را درنوردید و دیواره مخزن را شکافت و این سانحه رخ داد.

مدیرعامل سازمان بندرهای و دریانوردی با اظهار اینکه شدت منفجر شدن به مقداری بوده که تاثیر اولیه خود را حتی روی آسایشگاه ملوانان که در زمان سانحه در حال استراحت بوده اند گذاشته هست، تأکید کرد: یکی از اولین کارهای در هنگام سانحه فشردن دکمه حالت اضطراری هست؛ طبق ظواهر این امر اصلا انجام نشده که به احتمال زیاد به سبب سرعت سانحه بوده هست، زیرا سامانه های متنوع اخطار روی این نفتکش انتصاب بوده اما این آژیرها به صدا درنیامده اند.

 

اظهارنظر قطعی در مورد سانچی مشروط به بازشدن جعبه‌سیاه

او دنبال کرد: جعبه سیاه اطلاعات کشتی را ثبت می کند و یکی از فاکتورهای کلیدی برای گروه ثبت سوانح هست؛ به به صورتی که اطلاعات میدانی، صحبت با کارکنان، گروه رهایی و کلیه صداها را هم ثبت می کند، اما این فرآیند سه ماه زمان می برد تا بتوان به یک قضاوت درست دست یافت.

راستاد اظهار کرد: جعبه سیاه در چین باقی می ماند و این ارزیابی با حضور همه ذی‌نفعان صورت می پذیرد. در مجموع، این کشتی جوان بوده و تمامی امکانات امنیت را دارا بوده هست.

او اضافه کرد: کنوانسیونی به اسم جستجو و رهایی دریایی وجود دارد که بیشتر کشورها عضو این کنوانسیون هستند، بر این اساس آنان موظفند رهایی آدم ها را به فوریت انجام دهند؛ در غیر این صورت با پرداخت هزینه این رهایی صورت می پذیرد.

چینی ها در تمام این ۸ روز با ۱۰ شناور حول این نفتکش را احاطه کردند، کره و زاپن هم ناوگان خود را به منطقه سانحه اعزام کرده بودند.

سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران دیگر میهمان برنامه در مورد این سانحه اقرار کرد: با توجه به ظواهر، سانحه در ساعت ۸ شب به واقع شدن پیوسته هست؛ عکس ها و فیلم هایی که در فضای سایبری دست به دست می گردد عکس ها سانچی نیست.

او اظهار کرد: در شب سانحه طرف چینی به ایران اطلاع می دهد که کشتی چینی به سانچی برخورد نموده هست و به محض برخورد منفجر شدن به واقع شدن می پیوندد، شدت آتش نیز بسیار زیاد بود به به صورتی که کارشناسان چینی اعلام کردند، بعید هست کسی رهایی پیدا نماید.

اظهارنظر قطعی در مورد سانچی مشروط به بازشدن جعبه‌سیاه
کیان ارثی اظهار کرد: کشتی سانچی یک میلیون بشکه حجم داشته هست و بار کشتی میعانات گازی بوده هست.

او اظهار کرد: بالگردها ۱۳۰ مایل زیادتر نمی توانستند پرواز کنند، در نتیجه آنان نمی توانستند به کشتی لطمه دیده برسند، ما همه نقشه ها را مرور کردیم اما مساله فاصله این نفتکش با امکانات موجود بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران دنبال کرد: کشتی دو رادار دارد که بخش اخطار آن تا ۳۵ کیلومتر برد دارد، اما هرگونه اظهارنظر در این زمینه خوب تر هست پس از باز شدن جعبه سیاه انجام گیرد.

او اظهار کرد: مدیریت نفتکش با شرکت ملی نفتکش، مالکیت آن با چین و پرچم پاناما روی آن انتصاب بوده هست.

کیان ارثی دنبال کرد: پاناما بیشترین پرچم را دارد و بحث بازرگانی را دنبال می کند؛ مقصد نفتکش کره جنوبی و مربوط به این کشور بوده و حتی سئول پول آن را پرداخت نموده بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اظهار کرد: حالا کشتی غرق شده و لکه نفتی دریا را فراگرفته و فردا قرار هست موقعیت غرق شدن کشتی را ارزیابی کنند که تا چند روز آینده جزئیات بیشتری از نحوه غرق شدن آن مشخص می گردد.

محمد مهدی برومندی نائب ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس دیگر میهمان برنامه، در ادامه و قسمتی از این صحبت افزود: با طرف چینی گفتگوها مفصلی داشتیم، قصد ما این بود که عملیات اطفاء حریق را تسریع کنیم و حتی خود را به عرشه برسانیم و خدمات امداد ونجات را با سرعت بالاتری انجام دهیم.

اظهارنظر قطعی در مورد سانچی مشروط به بازشدن جعبه‌سیاه

او اظهار کرد: ارزیابی ابعاد سانحه با هدف جلوگیری از تضییع حقوق ایران، جابه جایی پیکرها از چین به ایران، توجه به خانواده های قربانیان من جمله تعاملات ما با مجلس شورای اسلامی بوده هست.

 

مرجع: سایت شبکه خبر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83413

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.