تاریخ ارسال : ۰۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعتبارات استانی و انتظارات کشوری از ورزش مازندران

افتخارات ورزشی مازندران از تک رشته بودن خارج شده و حالا در وزنه برداری، والیبال، فوتبال، کشتی، شمشمیربازی، ووشو، فوتبال، کبدی، تنیس روی میز و سایر رشته ها این استان سرآمد ورزش کشور است.

به گزارش شلمچه نیوز، در سلسله گزارشات پیشین بارها اعلام شده مازندران در تقسیمات جغرافیایی به وسعت یک استان جایگاه دارد اما در تقسیمات افتخارات و استعدادهای ورزشی فارغ از ظرفیت یک استان می باشد و در حد یک کشور مستقل و شاید بیش از آن در تالار افتخارات ورزش کشور، آسیا، جهان و المپیک افتخار کسب کرده است.

 

در همین دو المپیک گذشته مازندرانی ها بیش از ۳۰ کشورجهان صاحب افتخارات شدند؛ در المپیک لندن هم بیش از چندین کشور مدال آوری داشته ایم و در مسابقات بازی های آسیایی داخل سالن آسیا در ترکمنستان بیش از ۷۰ درصد مدال های صید شده از آن مازندرانی ها برای کاروان ورزشی ما حاصل شد.

 

باید گفت افتخارات ورزشی مازندران از تک رشته بودن خارج شده و حالا در وزنه برداری، والیبال، فوتبال، کشتی، شمشمیربازی، ووشو، فوتبال، کبدی، تنیس روی میز و سایر رشته ها این استان سرآمد ورزش کشور است.

 

یادآوری می شود بسیاری از مربیان ورزشی مازندران در تیم های ملی کشورهای مختلف جهان سابقه سرمربیگری دارند از جمله سرمربی تیم ملی کشتی قبرس، پاکستان، عراق، چین تایپه، ترکمنستان، مصر، مراکش و در وزنه برداری سرمربی تیم ملی کشورهای عربی و بسیاری از بزرگان مازندران مدرس جهانی فدراسیون کشتی هستند.

 

 

در فوتبال در ارکان تصمیم گیری این رشته در کشور ستارگان و تیم های ورزشی مازندرانی سرآمد ورزش کشور به شمار می روند اما نگاه مسئولین کشور به ورزش استان عملاً در حد یک استان می باشد البته همین مسئولین کشوری اعتقاد دارند که بار سنگین مسئولیت کسب افتخارات ورزشی برای کشور بر دوش قهرمانان مازندرانی است اما نمی خواهند در حد و اندازه ورزش یک کشور، اعتبارات و امکانات ورزشی در اختیار ورزش این دیار قرار بدهند.

 

متأسفانه ارتباط بین مسئولین کشور و ورزش مازندران یکطرفه است و همین عامل باعث انتقادات شدید جامعه ورزشی از دولت و مسئولین ورزش کشورمان شده است.

شعبان وفایی نژاد – کارشناس ورزشی

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=71268

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.