تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعتبارات فعالیت های قرآنی در لایحه بودجه سال آینده ۶۰ درصد کاهش یافته است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، آ

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با تعریف عدل از نگاه قرآن کریم و با اظهار اینکه گستره عدالت و وسعت  آن تمام عالم را فرامی‌گیرد، عنوان نمود: خداوند متعال چون خود عادل هست نظام خلقت را نیز برپایه عدل بنا نهاده هست.

آآیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با ابراز اینکه آسمانها و زمین و برپایه عدالت استوار شده هست، افزود: عدالت به این مفهوم که حق مالک حق را به او بدهیم، لازم هست اما پرسش اینجاست که چه کسی مالک این حق است؟ و چه کسی مدعی بوده اما مالک حق نیست.

وی با اشاره به اینکه آیات بسیاری در مورد عدالت‌طلبی در قرآن کریم داریم، اظهار کرد: قرآن کریم ملامت کرده کسانی را که با عدالت‌طلبان برخورد خشنی داشته و آنان را خانه‌نشین و یا به شهید شدن می‌رسانند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سوره آل عمران اظهار کرد: اگر مکانی آشکار گردید که حقی ضایع شده و یا آشکار گردید کسی حقی را از بین برده و عده‌ای دنبال احقاق حق حرکت کردند، کسی نباید با اشخاصی که دنبال احقاق حق می باشند، مبارزه کند.

آآیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با تبیین اینکه در مکانی که حق به حق‌دار داده نمی‌شود نیز لازم هست از مظلوم دفاع نمود، گفته بود: لازم هست برای احقاق حق مظلوم کوشش کرد، یعنی اگر حق مشخص شد نباید ذره‌ای در دادن آن حق به صاحبش کوتاهی گردد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اهتمام کرد: اگر باور کردیم که در دنیا کدخدایی وجود دارد و لازم هست هوای آن را دارا باشم این عدالت در اعتقاد نیست و لکن یک اعتقاد ظالمانه بوده و حق را به مالک حق نداده هست. لازم هست بدانیم که همه کاره عالم خداوند متعال هست.

آآیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با اشاره به دیگر جنبه‌های عدالت اظهار کرد: خداوند متعال به حکام فرمان داده که لازم هست در همکاری با مردم عدالت را رعایت کنند یعنی حق مالک حق را به او بدهند و بعنوان نمونه در توزیع درآمدها ظالمانه عمل نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اظهار اینکه دستگاه اجرایی کشور و قوه مقننه نیز نیز حکم می‌کنند، اضافه کرد: این حکم لازم هست عادلانه باشد یعنی حقوق همه مردم و گروه‌ها رعایت گردد، حالا بودجه سال ۹۷ در مجلس شورای اسلامی لایحه در حال ارزیابی هست، مورد های در این لایحه وجود دارد که حقوق بسیاری از مردم را ضایع می‌کند.

آآیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با تبیین اینکه بودجه سال ۹۷ بودجه عادلانه‌ای نیست، افزود: بودجه‌ای که مایه خسارت و زیان طبقات پایین و محروم جامعه گردد، عادلانه نیست.

وی با اظهار اینکه دولت لازم هست با صاحب‌نظران در این مورد مشورت کند، اظهار کرد: در این کشور کسانی می باشند که برای مراجع درآمدی دولت تفکر و ایده دارند،

وی اضافه کرد:در توزیع بودجه نیز لازم هست عدالت را رعایت کرد یعنی همه نیازهای مردم در آن دیده گردد.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بودجه فعالیت‌های قرآن در بودجه سال ۹۷ به میزان ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده هست، عنوان نمود: تمام فعالیت‌های قرآنی در کشور زیر دیدگاه شورای توسعه فرهنگ قرآنی هست که نسبت به سال گذشته بودجه این نهاد ۶۰ درصد کاهش یافته و از جانب دیگر بودجه بعضی موسسات که فعالیت  چندانی ندارند اما چون همسو با دولت می باشند را به صورت قایل ملاحظهی افزایش داده‌اند.

وی اهتمام کرد: آن نماینده مراسمی که قرار هست به این بودجه رای دهد لازم هست بداند که با این رای خود حکم می‌کند که بودجه چه طور تقسیم گردد و اگر در این رای دادن عدالت رعایت نشده باشد به فرمان قرآن عمل نشده هست.

آ

وی با اشاره به وضع زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار کرد: بعضی از این مردم تاکنون در چادر زندگانی می‌کنند، این مردم هنگامی احساس کنند مدیران آنان را فراموش کردند برایشان سخت‌تر از زندگانی در چادر هست، بعضی از مدیران در خانه‌های داغ و با حقوق‌های آنچنانی زندگانی می‌کنند در شرایطی که عده ای از مردم منطقه های زلزله‌زده در این فصل سرد سال تاکنون یک کانکس ندارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79201

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.