تاریخ ارسال : ۰۳ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعتبارات موشکی را افزایش می دهیم/ دولت بودجه دفاعی را هنوز پژوهشگر نکرده است

حشمت الله فلاحت پیشه در اظهار کرد وگو با جام جم آنلاین با اشاره به اینکه احکام سیاست های کلی و قانون برنامه ششم توسعه درباره بودجه دفاعی کشور هنوز تهیه نشده هست، اظهار کرد: یکی از با اهمیت ترین احکام برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده با تهیه ۵ درصد از ارزش دفاعی کشور به تقویت شاخصه های امنیتی- دفاعی کشور اقدام نماید اما تا هم حالا تنها کمتر از ۲ درصد آن تحقق یافته هست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کشور هایی که انگیزه رقابت با ایران دارند تا ۱۲ درصد از بودجه عمومی خود را به موضوعات نظامی تخصیص می دهند اما در این ارتباط یکی از مورد های که پایین ترین اعداد برنامه های توسعه ای کشور را در بر می گیرد در راستای بودجه دفاعی کشور هست.

این نماینده مجلس در جواب به این پرسش که آیا بودجه دفاعی در لایحه ۹۷ نسبت به سال جاری روند کاهشی داشته یا افزایشی، اظهار کرد: برآوردها نسبت به بودجه ۹۶ نشان می دهد تنها در بخش حقوق و مزایا طبق شاخصه های تورمی حقوق کارکنان دولت و نیروهای مسلح لازم هست افزایش یابد.

فلاحت پیشه اهتمام کرد: دولت بودجه۹۷ را انقباضی بسته هست و بنابراین امکانی فراهم شده من جمله اینکه بعد از دریافت مجوزهای لازم دولت برای تهیه بودجه دفاعی ۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کند. این رقم در بودجه سال کنونی هم مبدل به قانون گردید اما در جای خودش که اشاره مستقیم به آن نمی کنم پژوهشگر نشد.

وی درباره دیگر موضوعاتی که لازم هست در لایحه بودجه به آن توجه گردد، ابراز داشت: بودجه لازم برای حقوق و مزایای ایثارگران معسر- جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان لازم هست تهیه گردد اما نوع بودجه ای که در لایحه حدس شده کفاف این بخش از حوزه امنیتی – دفاعی کشور را نمی دهد و این مساله ارزشمند لازم هست در تلفیق دنبال کنندهی گردد.

منتخب کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیرونی در هیات تلفیق مجلس در جواب این پرسش که با توجه به رویکرد دفاعی ایران و نیز تهدیدات حولی لایحه تا چه میزان به بودجه موشکی توجه کرده هست، اظهار کرد: تهیه اعتبارات توسعه برنامه موشکی برای ما زیاد ارزشمند هست بنابراین قبل تر رقمی حدود ۳ هزار و دویست میلیارد تومان را نماینده های در قالب قانون مبارزه با ماجراجویی های آمریکا در منطقه در بودجه سال کنونی تصویب کرده که قسمتی از آن تهیه گردید و تحقق بخش دیگر را بودجه سال آینده دنبال می کنیم.

وی اظهار کرد: بطور کلی مجلس برای تمام سرفصل های دفاعی کشور خواستار خواستار افزایش ارزش هست که انسداد مرز ها برای جلوگیری از ورود اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر یکی از این سرفصل ها به شمار می رود.

محمدرضا شجاعیان/ جام جم آنلاین


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80283

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.