تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«اعتراض اصغرزاده به سردار سلیمانی»؛ بیانیه می دهند و خط و نشان می کشند…/ مولوی عبدالحمید: زلزله کرمانشاه مؤاخذه الهی بود!

سرویس سیاست مشرق « ۷:۳۰

*** 

مولوی عبدالحمید: زلزله کرمانشاه مؤاخذه الهی بود!

.. آ

و یا به طور مثال اظهار می کنند این تست و آزمون بوده و به زبانشان نمی آید که این مؤاخذه الهیست.

* هنگامی عذاب در منطقه ای آمد، تمام را می گیرد.

*البته مولوی عبدالحمید در ادامه، مساعدت به زلزله زدگان کرمانشاهی را نیز مصداق جهاد دانسته اند.

***

روزنامه اصلاح طلب: ایران در یمن به سر می برد و بزودی با عربستان درگیر می شود!

روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت، جدیدا طی گزارشی در صفحه اول خود که با عنوان «اعتراف سردار»! انتشار یافته گردید، با اشاره به گفت و گو مطبوعاتی موخر سردار جعفری، فرماندهی کل سپاه پاسداران درج کرد: اگرچه ایران و عربستان هرگز به طور مستقیم در روند نبرد های درونی یمن با هم درگیر نشده اند و علی رغم اینکه محمدجواد ظریف نیز در سخنانی در تیرماه سال کنونی ابراز امیدواری کرده بود این اتفاق میان این دو کشور نیافتد اما بویژه آنکه در همین زمینه سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در تازه ترین سخنان خود اظهار کرده هست که ایران توان دارد مساعدت های مستشاری و معنوی خود را به یمن و نیروهای حزب الله بدهد!

در ادامه این گزارش آمده هست: اکنون بحث این مطرح می گردد که حوثی ها که مالکیت یمن را به بر عهده دارند از ایران دعوت کردند و ایران نیز به دعوت آنان در آنجا حضور پیدا کرد!

روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت، جدیدا طی گزارشی در صفحه اول خود که با عنوان انتشار یافته گردید، با اشاره به گفت و گو مطبوعاتی موخر سردار جعفری، فرماندهی کل سپاه پاسداران درج کرد: اگرچه ایران و عربستان هرگز به طور مستقیم در روند نبرد های درونی یمن با هم درگیر نشده اند و علی رغم اینکه محمدجواد ظریف نیز در سخنانی در تیرماه سال کنونی ابراز امیدواری کرده بود این اتفاق میان این دو کشور نیافتد ولی به نظر می رسد در آینده شاهد نبرد تمام عیار ایران با عربستان در منطقه باشیم. این در حالی هست که مقام های کشورمان مکررا با صدایی رسا اظهار داشتند که یمن به مساعدت های غذایی، دارویی و بشردوستانه نیازمند هست و نه مساعدت های نبرد افزار های و نظامی و اکنون این دگرگونی رویکرد نشان از این دارد که موفقیت ایران در سوریه و عراق منتج به احداث داعیه ایران در یمن شده و محتمل هست حتی به پیشرفت اموری و حضور وسیع اش در یمن دامن بزند تا از این مسیر برنامه های آل سعود را برای درهم شکستن عزم مردم یمن در پشتیبانی از جنبش انصارالله که برخورداری وجوه ایدئولوژیک مشترک با جمهوری اسلامی ایران ایران هست خنثی کنند.»[۱]

* بویژه آنکه در همین زمینه سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در تازه ترین سخنان خود اظهار کرده هست که ایران توان دارد مساعدت های مستشاری و معنوی خود را به یمن و نیروهای حزب الله بدهد! جهان صنعت در قسمت دیگری از این گزارش هم اهتمام می کند: «با وجود اینکه ایران تا کنون مساعدت به مردم یمن را منحصرا معنوی می دانست و تاکید داشت که اغراض ایران سیاسی و نظامی هست ولی سخنان موخر فرمانده کل سپاه پاسداران نشان از حضور رسمی و مستشاری ایران در یمن دارد.

این در حالی هست که مقام های کشورمان مکررا با صدایی رسا اظهار داشتند که یمن به مساعدت های غذایی، دارویی و بشردوستانه نیازمند هست و نه مساعدت های نبرد افزار های و نظامی و اکنون این دگرگونی رویکرد نشان از این دارد که .

اما اکنون که یک رسانه اصلاح طلب با یک دریافت نادرست از سخنان سردار جعفری ادعا کننده حضور نظامی ایران در یمن و نبرد با سعودی ها در آینده می شود؛ لام تا کام صدایی از دولت و اصلاح طلبان در این زمینه شنیده نمی شود!

»[۱] *این سخنان نادرست در حالی هست که دولت و اصلاح طلبان طی ۵ سال سابق به طور مستمر به کوچکترین موضع خورده گیریی رسانه های اصولگرا حول موضوعات مربوط با دیپلماسی واکنش نشان داده و جمیع مشاکل عالم را به همین موضع ها ربط می دادند…

جذاب آنکه حتی جدیدا روزنامه وزین کیهان هم به همین دستاویز توقیف موقت گردید. ( مشکلی که قضاوت های معلومی را حول ستاد مشترک دولت و اصلاح طلبان در نزد مردم شکل خواهد داد.)

گفتنیست، سخن های موخر سردار جعفری مبنی بر پشتیبانی ایران از کشورهای متحد خود در حالیست که فرمانده سپاه تنها سیاست اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران ایران را اظهار و البته در همین سخن ها اهتمام کرده هست که مساعدت های ایران به کشوری مانند یمن در حد مساعدت های معنوی و مستشاری هست. (و تمام می دانند که مساعدت مستشاری هم لزوما به مفهومی حضوری فیزیکی عناصر مورد مشورت نیست.

***

«) به نظر می رسد واقعهی شیطنت تعداد ای در قضیه کنایه به شهدای مدافع حرم، مخالفت با پشتیبانی ایران اسلامی از سوریه و یا به طور مثال تأیید مدعیات عربستان سعودی مبنی بر حضور نظامی ایران در یمن، از مرحله اتفاقی و خطا های سهوی سابق و داعیه های دیگری در پشت پرده این رخدادهای به حدّ تواتر دست یافته وجود دارد…

خاصه آنکه ابراهیم اصغرزاده نیز جدیدا انتقاداتی را متوجه سردار سلیمانی و بیانیه او در راستای انتهاء داعش کرد.

اصغرزاده گفته هست:

« «اعتراض اصغرزاده به سردار سلیمانی»؛ بیانیه می دهند و خط و نشان می کشند. ابراهیم اصغرزاده، فعال اصلاح طلب و از چهره های ستادی این روند جدیدا در قسمتی از گفت و گو خود با روزنامه آفتاب یزد سخن هایی را مطرح نموده هست که قاعدتا ایراد به اقدام موخر سردار سلیمانی مبنی بر صادر کردن بیانیه و اظهار «پایان داعش» تعبیر می گردد. «بیشترین نتیجه دولت در عرصه سیاست خارجی هست که موقعیت کشور را در منطقه پرتلاطم خاورمیانه ترقی بخشید. کجا در ممالک دموکراتیک و متمدن رسم هست که چنین مشیی بیرون از وزارت خارجه انجام بگیرد؟!»

گویی کار از دست ریاست جمهور و ریاست دستگاه دیپلماسی اش بیرون شده هست و بعضی دیگر در مورد وضعیت منطقه تصمیم می گیرند، بیانیه می دهند و برای بقیه خط و نشان می کشند...[۲]

*

[۳] (آنها البته در مورد بی نتیجه بودن گفتگوها و تجربه خسارت محض برجام نیز توضیح خاصی نمی دهند!)

ژنتیکی که از اوائل شروع فتنه شام، با پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران ایران از سوریه و مستضعفان این کشور مخالفت کرد، بعدها حتی در سطوح بالای مقام های دولت حال حاضر نیز از مانور های موشکی کشور لب به خورده گیری گشود و در مقطعی نیز باعث گردید تا علی مطهری، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مانور های موشکی کشور را «کم عقلی» [۴]

اکنون محرز هست که اصغرزاده نه در کنایه ایرادی خود به سردار سلیمانی و نه در خورده گیری از دقت رسانه ها به دستاوردهای موشکی کشور، نه تنها من عندی عمل نکرده لکن قسمتی از ژنتیک خود را ظهور و بروز داده هست…

***

۱_ http://jahanesanat.ir/?newsid=103889

2_ http://aftabeyazd.ir/?newsid=90841

3_ mshrgh.ir/279918

4_ mshrgh.ir/678446


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76362

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.