تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعتراض برخی دانشجویان علوم پزشکی مشهد به امور صنفی و رفاهی

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، برخی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص بروز بعضی از مسائل در امور صنفی و رفاهی این دانشگاه از جمله نحوه نظارت بر ورود و خروج دانشجویان دختر خوابگاهی، پذیرش دانشجو بیش از ظرفیت در خوابگاه و کیفیت غذا، اعتراض کردند. 

  

امیر صالح مقدم، مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اعتراضات صورت گرفته برخی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به امور صنفی و رفاهی، تصریح کرد: میانگین سن خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از۱۰ سال بوده و فرسودگی بالای تاسیسات خوابگاه سبب شده همواره تیم مجهزی به منظور تعمیر و بازسازی سیستم‌های تاسیسات و فاضلاب در بخش‌هایی از خوابگاه‌ها مشغول باشند؛ به‌گونه‌ای که از ابتدای امسال بالغ بر نیم میلیارد ریال برای این عملیات در خوابگاه‌های بوستان، بهار ۴ و بهار ۲ هزینه شده است.

  

وی با بیان به اینکه خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه ظرفیت یک هزار و ۹۷۰ دانشجو را دارد، اما دو هزار و۲۵۰ نفر در این خوابگاه‌ها اسکان یافته‌اند، گفت: در کمیته اسکان دانشگاه با هدف تامین امنیت، کاهش هزینه، دسترسی آسان به سالن غذاخوری مقرر گردید که پوشش کاملی برای متقاضیان خوابگاه فراهم گردد.

 

خوابگاه جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد بزودی احداث می‌شود

 

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه دانشگاه طی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت توافق کرده ‌است که خوابگاهی با ظرفیت ۴۵۰ نفر برای دانشجویان احداث کنند، تاکید کرد: محل احداث و نقشه‌های این خوابگاه آماده شده و با تامین اعتبارات لازم که بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است، مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد. 

 

صالح مقدم با بیان اینکه اداره خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص نحوه‌ کنترل ورود و خروج دانشجویان در پردیس دانشگاه، تابع آیین‌نامه وزارت بهداشت است، تصریح کرد: ما موظفیم در نحوه‌ی ادار‌ی خوابگاه‌ها استانداردها را رعایت کنیم و ورود و خروج دانشجویان دختر در خوابگاه تابع شرایطی است. دانشجویان دختر تا ساعت ۳۰: ۲۱ و دانشجویان پسر تا ساعت ۲۴ شب فرصت دارند تابه خوابگاه مراجعه کنند؛ ورود و خروج پس از این ساعت تابع مقررات خاصی است و باید با اطلاع خانواده‌ها و یا سرپرست خوابگاه باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات انجام شده در سالن‌های غذاخوری از جمله ارائه سه منو غذا در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام تلاش شده تمام نیازهای دانشجویان را با مواد پروتینی، حبوبات، سبزیجات و لبنیات فراهم نماییم.

 

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید براینکه نظارت فعال برعملکرد پیمانکار طبخ غذا را از وظایف هر روزه کارشناسان اداره تغذیه دانشجویی این دانشگاه است، ادامه داد: با تعویض ظروف، شرایط بهداشتی و روحی مناسبی در زمان توزیع غذا برای دانشجویان به‌وجود آمده است.

 

صالح مقدم تصریح کرد: با برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویی در دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دختران و پسران دانشگاه تلاش می‌شود که با کمک و همراهی دانشجویان برای حل مشکلات و توسعه خدمات رفاهی، برنامه‌ریزی شود. 

 

وی یادآور شد: مشارکت و همراهی دانشجویان در مدیریت خدمات رفاهی دانشجویی امری بسیار مهم و کاربردی بوده و از مساعدت دانشجویان در این زمینه سپاسگذاریم.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=41168

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.