تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعتراض سکوت در اعتراض به عملکرد دولت با شیوه جدید در نمایشگاه مطبوعات! +عکس

بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها امروز (شنبه) در حالی آغاز به کار کرده است که بخش عمده‌ای از مطرح‌ترین رسانه‌های کشور امسال در اعتراض به عملکرد دولت یازدهم و فشار بی‌سابقه به رسانه‌ها به نمایشگاه مطبوعات نرفته‌اند.

به گزارش شلمچه نیوزپپف خبرگزاری دانشجو نیز با «اعتراض سکوت» در نمایشگاه حاضر شده است تا شاید از این طریق صدای رسانه‌های منتقد را به گوش مسئولین دولت یازدهم برساند.

بر همین اساس خبرگزاری دانشجو با ارسال نامه‌ای صریح به رئیس دولت یازدهم دلایل این اقدام خود را شرح داده است.

متن نامه خبرگزاری دانشجو به رئیس جمهور به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

مدت دو سال است که منتقدین شما از رسانه‌ها گرفته تا کارشناسان و اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی، زیر شدیدترین فشارها در راستای ایجاد تک‌صدایی در کشور هستند. در این مدت تقریبا ماهی نبوده که سخن از ایجاد محدودیت و دادگاهی کردن رسانه‌‌ها در میان نباشد.

«برچسب‌زنی به‌ منتقدین»، «برخوردهای متعدد هیات نظارت بر مطبوعات»، «تبعیض در اختصاص یارانه مطبوعات» در کنار «گزینشی عمل کردن سیستم اطلاع‌رسانی دولت در دعوت از رسانه‌ها» تنها بخش کوچکی از برخوردهای نامهربانانه دولت در این مدت بوده است.

برخوردهای نه‌چندان بی‌طرفانه‌ا‌ی که صرفا به جرم بیان مطالبات و مشکلات ملت بوده و این‌ها همه گذشته از سانسور شدیدی است که در طول دو سال گذشته متوجه اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی شده است.

ریشه‌یابی برخوردهای سلبی با منتقدان، جست‌وجوگران را به ترویج گفتمان غیرمدبرانه‌ی «بی‌شناسنامه‌ها»، «عصرحجری‌ها»، «عقب‌مانده‌ها»، «کاسبکاران»، «بزدلان و ترسوها»، «جهنمی‌ها»، «دکان‌دارها»، «تازه به دوران رسیده‌ها»، «تخریب‌گران و هوچی‌ها»، «بی‌سوادها»، «ترسوها و افراطیون»، «بی‌کاران و متوهمان و دین‌نشناسان»، «سوءاستفاده‌گرها» و موارد مشابه دیگر می‌رساند.

با این شرایط و به دلیل آنکه فضا هر روز بر جریان منتقد سیاست‌های دولت تنگ‌تر می‌شود؛ خبرگزاری دانشجو ترجیح می‌دهد تا با «حضور» و «اعتراض سکوت» در نمایشگاه مطبوعات امسال، دولت را در ایجاد فضای «تک‌صدایی» مورد نظر خود یاری کند!

خبرگزاری دانشجو

ا


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5181

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.