تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۶:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعداد مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها صحیح نیست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین قربانی، در عکس العمل به خبر طلب ۱۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومانی وزارت بهداشت از ۴ سازمان بیمه گر طلب، اظهار کرد: این اعداد صحیح نیست چون که مجلس بیشترین میزان پشتیبانی از وزارت بهداشت را هم در روند اجرای طرح دگرگونی تندرستی و هم جابه جایی پایه بیمه تندرستی داشته هست.

وی، در تعریف نحوه تامین اعتبارات حوزه تندرستی از طریق نمایندگان مجلس دنبال کرد: برای تامین اعتبارات حوزه تندرستی در قالب بهره مندی از اوراق همکاری برای وزارت بهداشت در دو فاز مبلغ هشت هزار میلیارد و چهار هزار و دویست میلیارد که در مجموع رقم سیزده هزار میلیارد مصوب شده هست.

وی تصریح نمود: البته این اظهارنظر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه دولت به تعهدها خود که برای حوزه تندرستی در قانون بدان مکلف شده، عمل نکرده، قابل دفاع هست؛ در نتیجه دولت باید در جهت معیت برای برطرف مشکلات این وزارتخانه به تعهداتش عمل کند.

نایب ریاست کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس، تاکید کرد: در مجموع منابعی که برای حوزه تندرستی تعیین شده با احتساب درآمدهای مخصوص حدود ۶۴هزار میلیارد را رقم می زند که طبق کارهای کارشناسانه بدرستی تعیین شده هست، در نتیجه همه باید کمک کنند تا این میزان اعتبارات تحقق پیدا نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95680

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.