تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعدامی ها تئاتر اجرا می کنند/ خانم های که طریق زندگانی شان دگرگونی کرد

.. مرتکب شده و در زندان حضور دارند. این اشخاص که زیر حکم های سنگینی مانند اعدام یا چندین سال حبس می باشند در زندان یک گروه تئاتر تشکیل می دهند و با دنیای تازهی به اسم هنر آشنا می شوند. به همین سبب این تضاد بین فوت و هنر، قصه کلیدی فیلم را تشکیل می دهد.

در واقعیت حوادث از هنگامی که این گروه تئاتر شکل می گیرد شروع می گردد و تا وقت آزادی و یا اعدام کاراکترها پیش می رود. این مستندساز اظهار کرد: آشنایی من با این گروه تئاتر از هنگامی رخ داد که آنان برای اعمال تئاترشان با شرایط مخصوص امنیتی به سطح شهر آورده می گردیدند.

در این فیلم تضادی که بین هنر و جنایت در سالن تئاتر رخ می داد، محیط وهم انگیزی را ایجاد می کرد و به همین سبب من گمان می کنم که این فیلم مرزی بین جنایت تا هنر را به عکس می کشد. جلیلی گفته بود: با مسرت با مشارکت که اداره کل زندان های فارس با ما کرد، توانستیم پس از ان تئاتر به داخل زندان برویم و رابطه خوب تری با آنان در زندان ایجاد کنیم.

ما فیلمبرداری را در زندان و در بند نسوان ادامه دادیم البته در پروسه ساخت فیلم کوشش کردیم تا از سه زاویه در زندگانی شخصیت ها کنکاش کنیم؛ در صحنه تئاتر، در دنیای درون زندان و نیز سرنوشت بعد از زندانِ این کاراکترها. وی با اظهار اینکه اعمال این تئاتر در آزادی شخصیت ها از زندان زیاد موثر بود، اظهار کرد: پیش می آمد که گاهی شاکی های این اشخاص به تماشای این تئاتر می نشستند و محیط مثبتی برای گرفتن رضایت ایجاد می گردید با این حال یکی از شخصیتهای این فیلم با اسم صفیه همان طور در فراروی اعدام بود؛ او عاشق دنیای هنر و تئاتر بود و دوست داشت هم سنگ مریل استریپ گردد.

از همین رو گاهی با خودم می گویم ای کاش آشنایی آنان با دنیای هنر پیش از اشتباه های بزرگ رخ می داد تا مسیر زندگانی آنان دگرگونی می کرد. جلیلی دنبال کرد: این اشخاص هیچگاه دیگر به دنیای گناه بازنگشتند و این را از تاثیرات هنر و تئاتر می دانند به به صورتی که در حال حاضر سالم زندگانی می کنند.

این پالایش در زندان روی این اشخاص صورت گرفته بود و از مسیر هنر بازپروری شده بودند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77798

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.