تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعدام محتکران در بازار تهران

«اگر ۲محتکر را در بازار تهران اعدام کنید، مردم می‌فهمند دولت قاطع است.»
به گزارش شلمچه نیوز، مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین صادق خلخالی در دوره اول مجلس شورای اسلامی نماینده مردم قم بود. او از نمایندگانی بود که نطق‌های متعددی در جلسه علنی داشت و حتی اگر نوبتش نبود، از وقت و نوبت دیگران استفاده می‌کرد.

بخشی از اظهارات او را در جلسه علنی ۱۷ مهر ۱۳۶۲ می‌خوانید:

…روز سه‌شنبه گذشته قریب دو ساعت به طور مرتب من جواب تلفن‌ها (تماس گیرندگان با مجلس) را دادم. ۶۰ سوال از من کردند. خدا می‌داند همه این ۶۰ سوال درباره احتکار است. درباره مواد مخدر است. درباره مسأله برنج است. درباره مسأله چای است. درباره مسأله قند است و درباره مسأله اجاره است، زمین است و گرانی است که بر این مردم تحمیل شده و متأسفانه دولت حرف زده ولی عمل نبوده.

چطور شد که شما قاچاقچی‌های مواد مخدر را به عنوان یک کیلو، دو کیلو بیشتر، کمتر می‌آورید اعدام می‌کنید. اما در همین ایران تا به حالا یک نفر محتکر [مجازات نشده] … آقای نخست‌وزیر خودشان به من گفتند ۸ هزار تن در طول ۸ ماه چای احتکار کرده‌اند. … برای خاطر دزدی مختصر دست یک دزد را می‌برند ولی احتکارچی که با حیثیت این مردم و با خون این مردم بازی می‌کند، به سراغ او نمی‌روند و او را سر جای خودش نمی‌نشانند. دو نفر از آنها را در همین بازار تهران وقتی که اعدام کنیم، مردم می‌فهمند دولت قاطعیت دارد و من این را به طور قاطع از دادگاه انقلاب، از دادستانی انقلاب و از شورای عالی قضائی می‌خواهم.»

۲۴ آنلاین


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26702

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.