تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۹:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خبرداد:

اعزام۲۱ مبلغ در دهه آخر صفر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مردم مازندران باید به شیعی بودن خود افتخار کنند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران حجت الاسلام ابراهیم حیدری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در نشست توجیهی با مبلغان دهه آخر صفر با بیان اینکه در استان مازندران هزارو ۳۶۱ امامزاده وجود دارد، اظهار کرد: در سراسر دنیا مازندران را به دریا، جنگل و تله کابین می شناسند که نشاندهنده عدم توجه مسوولان فرهنگی استان در حوزه معرفی امامزادگان و ظرفیت های دیگر است.

وی با تاکید بر اینکه امامزادگان باید به عنوان نماد استان معرفی کنند، گفت: مردم خطه مازندران نخستین افرادی بودند که شیعه را پذیرفتند و در نماز خود «اشهد ان علیا ولی الله» را اقامه کردند.

 


مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مردم مازندران باید به شیعه بودن خود افتخار کند، افزود: بسیاری از امامزادگان ما مخروبه هستند و وضعیت خوبی ندارند.

حجت الاسلام حیدری امامزادگان مزار افتخار هستند، ادامه داد: در استان مازندران ۷۰ درصد از درآمد موقوفه ها، هزینه عزاداری اباعبدالله حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه امروز برخی از افراد موقوفه خوری می کنند، گفت: در گذشته مردم وقف انجام می دادند ولی امروز برخی افراد حقوق موقوفات را پرداخت نمی کنند که از نظر شرعی با مشکل مواجه می شوند.

حجت الاسلام حیدری با توجه به اعزام ۲۱ مبلغ روحانی ، ادامه داد: مبلغین در این ایام به تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف مبادرت نمایند.

وی با بیان اینکه در هفته وقف حدود یک میلیارد ۷۰۰ میلیون تومان اجرای نیت می شود، گفت: ۱۰۰ میلیون تومان برای خریداری تجهیزات بیمارستانی بیمارستان امام خمینی(ره) هزینه می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73724

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.