تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعزام بالگرد نیروی دریایی آمریکا برای جستجوی ۳۲ مفقود نفتکش ایرانی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام گارد ساحلی کره جنوبی گفت، تانکر حامل نفت ایران که روز یکشنبه در دریای چین شرقی با یک کشتی باری چینی برخورد کرد، صبح دوشنبه همچنان در آتش می سوزد. جستجوی تیم های امداد و رهایی برای یافتن خدمه مفقود نفتکش ایرانی ادامه دارد.

نیروی دریایی آمریکا با اعزام یک بالگرد نظامی به عملیات جستجو که منطقه ای به مساحت حدودا ۳۶۰۰ مایل مربع دریایی (۱۲ هزار و ۳۵۰ کیلومتر مربع) مساعدت می کند، اما اعلام نموده که تا الان هیچکدام از ۳۲ خدمه مفقود تانکر سانحه دیده را پیدا نکرده هست.

شبکه دولتی سی سی تی وی چین روز یکشنبه تصویرهایی از آتش گرفتن و برخواستن ستونی از دود غلیظ از روی این نفتکش را پخش کرد. چین ۴ کشتی رهایی و ۳ قایق پاکسازی را به محل سانحه اعزام کرده، در حالی که کره جنوبی نیز یک کشتی و یک بالگرد اعزام کرده هست.

تانکر سانچی با پرچم پاناما در حال حمل ۱۳۶ هزار تن میعانات ایران به کره جنوبی بود.

کشتی باری چینی ای که حامل غلات آمریکایی بوده، لطمه جزئی دیده و ۲۱ خدمه آن که همگی تبعه چین هستند، رهایی یافته اند.

میزان لطمه زیست محیطی و گستردگی ظرفیت نفت نشت کرده به دریا هنوز آشکار نیست، اما با توجه به تناژ نفتی که این تانکر در حال حمل آن بوده، به احتمال زیاد این بدترین آلودگی از سال ۱۹۹۱ تا الان می باشد.

سخنگوی کمپانی هانوها توتال پتروچمیکال کره جنوبی که قرار بود این محموله را دریافت کند گفته، این کمپانی در پی راه های جایگزینی میعانات دیگر با محموله نابود شده هست.

وی خاطرنشان کرد، این کمپانی محتمل هست از ذخایر خود استفاده نماید، از ایران بخواهد محموله دیگری ارسال کند و یا در پی تهیه میعانات جایگزین از قطر باشد. این سانحه بر فعالیت های روز دوشنبه کمپانی هانوها تاثیری نداشته هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82427

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.