تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعزام پرستاران ایرانی به کشورهای عربی یک مجال هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمد نعیم امینی فرد، در عکس العمل به انتشار خبرهایی مبنی بر مهاجرت پرستاران ایرانی به قطر، اظهار کرد: این مبحث که ما از نظر توان و دانش پرستاری به جایگاهی دست یافته ایم که توان داریم برای فعالیت کشورهای همسایه را هدف قرار داده و سهمی از بازارهای تولید نوین آینده داشته باشیم، امری پسندیده هست.

وی با بیان اینکه پرستاران برای فعالیت در کشورهای همسایه باید دید استراتژیک داشته باشند، دنبال کرد: امکان دارد این کشورها حتی با دستمزد پایین تر نیز به خرید خدمات پرستاران ایرانی بپردازند ولی مطمئنا پس از رویت قدرت آنان میتوان در انتظار تصرف آن بازار توسط پرستاران ایرانی به طور استراتژیک بود، البته نباید اعتبار گذاری خدمات نیروهای متخصص ایرانی در این کشورها به شکلی باشد که با استانداردها فاصله بسیاری داشته باشد.

وی یادآورشد: تعداد پرستارانی که به قطر کوچ کرده اند قابل ملاحظه نیست ضمن اینکه اعتبار این را دارد که با توجه به قدرت که دارند از این طریق تجربه اندوزی کرده و دو مرتبه به کشور برگردند.

عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس، تاکید کرد: کشورهای عربی همسایه با کوچ دایم ایرانی ها موافقت نمی نمایند و زیادتر به خرید خدمات می پردازند در نتیجه هر کدام از این نیروها پس از طی دوره های فعالیت چند ساله به کشور برمی شوند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مهر، این سخنان در حالی مطرح می گردد که مدیر ارتباطات بین الملل سازمان نظام پرستاری از جذب پرستاران ایرانی با دست کم حقوق در بخش خصوصی قطر، گلایه کرده و عنوان داشته بود که می بایست شان و منزلت پرستاران ایرانی محافظت گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96017

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.