تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعلام برائت اصلاح طلبان از چوپان دروغگوی مجلس/ روایت ریاست «سیا» از نامه به سردار سلیمانی/ طعنه عارف به روحانی؛ اعتدال، گفتمان نیست

سرویس سیاست مشرق – روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، بخشی از صفحات خود را به خبر ها ایامی سابق یا خبر ها مخصوص تعلق می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

کیهان

برجام شاهکار نبود اما شما شاهکار کردید آقای مطهری!
برجام شاهکار نبود اما شما شاهکار کردید آقای مطهری! علی مطهری می‌گوید دولت نباید این مقدار روی برجام تبلیغات می‌کرد که «ما شاهکار کردیم».
وی در گفت‌وگو با برنامه دست‌خط اظهار داشت: دولت روی برجام خیلی تبلیغات کرد یعنی نباید اینقدر تبلیغات می‌کردند که ما شاهکار کردیم. البته برجام ارزشمند بود و کار صحیحی بود و برای کشور مثبت بود و آثار مطلوبی در پی داشت، ولی اینکه تبلیغات بسیاری روی برجام گردید که توقع ها و توقعات مردم را بالا برد، کار صحیحی نبود. لازم هست اظهار می‌کردند توافقی شده و لازم هست نگاه کنیم چه خواهد گردید.
وی می‌افزاید: (در برجام) ما چیز بسیاری از دست ندادیم، اینکه برخی‌ها می‌گویند به کجا دست یافته بودیم و همه را دادیم و هیچ چیزی نگرفتیم، واقعاً این گونه نیست.
این سخنان در حالی هست که اولاً مطهری از حامی های تصویب چشم‌بسته و بدون ارزیابی برجام بود؛ چنانکه بعدها اظهار کرد «20 دقیقه هم برای تصویب برجام زیاد بود»!
.. در برابر دریافت مشتی وعده و پایبندی بر زمین مانده، «چیزی» نیست؟! دو مرتبه هم صد رحمت به آقای روحانی که فهمید مذاکره با ایالات متحده دیوانگی است!!
ثالثاً لازم هست پرسید به طور مثال چه طور می‌شود ذخیره های اورانیوم غنی شده در طول ۱۰ سال را ۵ روزه یا حتی ۵۰۰ روزه برگرداند؟! و چه طور می‌توان درجا زدن صنعت هسته‌ای را پیشرفت اسم نهاد؟!

سیاه‌نمایی بر علیه شهردار سابق که اسمش گزارش کارکرد ۱۰۰ روزه نیست
آیا شهردار تهران هم به سیاه‌نمایی می‌پردازد یا گزارش کارکرد ۱۰۰ روزه خود را عرضه می‌کند؟
به رغم آنکه از اواسط آبان ماه ماه اظهار شده بود که شهردار تهران به‌زودی گزارش ۱۰۰ روزه خود را در مورد کارکرد اداره شهری عرضه خواهد کرد اما علی‌اعطا سخنگوی شورای شهر در کانال تلگرامی خود مطرح نمود که منظور از عرضه گزارش ۱۰۰ روزه کارکرد ۱۲ پارسال اداره شهری هست نه فعالیت ۱۰۰ روز موخر اداره فعلی شهر تهران!

نکته دیگری که در این میان تأمل برانگیز هست، این هست که محمد علی نجفی شهردار تهران بعد از انتهاء ۱۰۰ روز فعالیت خود در پایتخت تنها دقت دارد تا کارکرد اداره شهری قبلی را به چالش بکشد و به مثل ریاست جمهور که در گزارش ۱۰۰ روزه خود در دولت یازدهم تمام مشکلات را به زمین دولت قبل انداخت و از خزانه تهی گفت!
به رغم آنکه از اواسط آبان ماه ماه اظهار شده بود که شهردار تهران به‌زودی گزارش ۱۰۰ روزه خود را در مورد کارکرد اداره شهری عرضه خواهد کرد اما علی‌اعطا سخنگوی شورای شهر در کانال تلگرامی خود مطرح نمود که منظور از عرضه گزارش ۱۰۰ روزه کارکرد ۱۲ پارسال اداره شهری هست نه فعالیت ۱۰۰ روز موخر اداره فعلی شهر تهران! اما مساله این هست هنگامی که شهردار اظهار می‌کند که به‌زودی گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری را در صحن علنی شورا عرضه خواهد کرد؛ مردم زیادتر از آنکه در توقع شنیدن آن چیزی که در مرحله سابق روی داده باشند؛ در انتظار هستند تا کارکرد ۱۰۰ روز موخر اداره شهری تهران را بشنوند تا اینکه به مثل سابق به تکرار سخنانی بپردازد که در یکسال موخر از سوی اصلاح‌طلبان و اعضای شورا و مدیران تازه شهرداری در تخریب اداره سابق اظهار شده هست. نکته دیگری که در این میان تأمل برانگیز هست، این هست که محمد علی نجفی شهردار تهران بعد از انتهاء ۱۰۰ روز فعالیت خود در پایتخت تنها دقت دارد تا کارکرد اداره شهری قبلی را به چالش بکشد و به مثل ریاست جمهور که در گزارش ۱۰۰ روزه خود در دولت یازدهم تمام مشکلات را به زمین دولت قبل انداخت و از خزانه تهی گفت! عنوان کند که اکنون که خزانه شهرداری تهران تهی است؛ مردم نیز توقع اعمال پروژه‌های اعمالی و ترقی وضع زندگانی را دست کم تا انتهاء ۴ سال نباید از شهرداری تهران دارا باشند.
آ مبحثی که دولت یازدهم با این حربه بر زمین ماندن پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی را به سبب آن دانست و توانست از زیر بار بسیاری از مسئولیت‌ها و وعده‌ها شانه تهی کند. آن چیزی که که علی اعطا در توئیتر خود منتشر کرده نشان می‌دهد که در ۱۰۰ روز موخر دست کم اداره شهری تهران برنامه قابل دفاعی در پایتخت نداشته که قابل عرضه کردن باشد به همین سبب توضیح می‌دهد: «برخی دوستان از طرح گزارش ۱۰۰ روزه برداشت اشتباه کرده‌اند.»
شهرداری مکلف هست ظرف ۱۰۰ روز گزارش کارنامه ۱۲ ساله عرضه کند.

اظهار برائت اصلاح‌طلبان از چوپان دروغگوی مجلس
» در این بین پرسش کلیدی این هست که در این ۱۰۰ روز به غیر از تحولاتی که شهردار تهران در حوزه مدیران مجموعه تحت اداره خود انجام داده و عزیمتی که به سئول داشته آیا کار دیگری انجام شده است؟ با تأسف نه شورای شهر و نه شهردار تهران در اکثر از سه ماه سابق، اقدام درخوری به غیر از مصوبه خرید تبلت و پرشیای تازه و سیاه‌نمایی از مرحله قبل کار خاصی ظاهراً انجام نداده‌اند و این در حالیست که اداره سابق در همان ماه‌های اول با عرضه کارکرد مثبت در راستای شروع طرح‌ها و ابرپروژه‌ای تازه و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام موفق شدند، روح تازه‌ای در اداره شهری بدمند و همین امر موجب خلق تهران تازه در سال‌های بعد گردید.
»

»
آ»!
..)
محمود صادقی آن موقع نیز در مورد این دروغ‌گویی معلوم خود تنها ابراز تاسف کرد!

برپایه قانون نمایندگان در حد وظیفه نمایندگی برای اظهارنظر آزاد می باشند اما سئوال این هست که آیا دروغ‌پراکنی بر علیه دستگاه قضایی و مرجعیت تقلید بدون داشتن پایین ترین سند، جز مخفی شدن در پشت اسم نمایندگی و عمل به شگرد منافقین هست که در مسجد ضرار، مشغول فتنه‌گری بودند؟!

بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی دولت از مالیات فرار می‌کند
«»
» روزنامه رسالت به قلم محمدکاظم انبارلویی درج کرد: نشست ها فوق‌العاده هیئت دولت درباره ارزیابی لایحه بودجه سال ۹۷ از یکشنبه سابق شروع و شماری از تبصره‌های بودجه به تصویب دست یافته هست.
به گفته نوبخت، قرار هست بودجه سال ۹۷ طبق کارکرد، تامین و تنظیم و به تصویب برسد. خبری که از نخستین جلسه هیئت دولت درباره ارزیابی بودجه بیرون آمده، نشان می‌دهد که هیئت‌وزیران از بندهای الف – ب – ج – د – ه تبصره یک بودجه کل کشور در سال ۹۷ گذر کرده هست. بندهای این تبصره ناظر به مناسبات پولی شرکت ملی نفت با دولت و جایگاه نفت در امر بودجه‌ریزی و بودجه‌بندی هست. از نخستین خبر منتشره ازسوی دولت در مورد بودجه ۹۷ برمی‌آید که شرکت ملی نفت و شرکت‌های تابعه آن مشمول رویکرد موخر دولت درباره بودجه‌ریزی و بودجه‌بندی بر مبنای کارکرد نیست. بودجه‌ریزی طبق کارکرد، یک گام بزرگ برای شفاف‌سازی هست.
بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی کشور که زیر دیدگاه دولت اداره می‌شود و بودجه آن زیادتر از بودجه عمومی دولت هست، نمی‌خواهد طریق شفاف‌سازی را ازطریق خطوط روشن کارکرد طی کند. مکررا مدیران اقتصادی دولت و نمایندگان مجلس درباره تخمین صحیح درآمدهای متاثر از قانون هدفمندی حرف گفته و عددهای متمایز درباره آن اظهار داشته‌اند، اما هیچ کوششی نه ازسوی دولت و نه ازسوی مجلس برای شفاف‌سازی این درآمد صورت نگرفته هست.
»
وزیر اقتصاد دولت یازدهم می‌گوید: «شب پرداخت یارانه‌، شب فاجعه عظمای دولت هست. » شرکت نفت به همه عالم بدهکار هست.» » نوبخت می‌گوید: «واقعا دولت برای پرداخت یارانه مشکل دارد. به چه سبب دولت، اکنون که این رویکرد را انتخاب کرده هست، اول بسم‌الله از بودجه شرکت ملی نفت شروع نمی‌کند؟
» برای خارج شدن از این بن‌بست و جواب به فاجعه ذکر شده منحصرا یک راه وجود دارد و آن بودجه‌ریزی و بودجه‌بندی در شرکت ملی نفت طبق کارکرد هست. این درحالی هست که این پرداخت‌ها از جیب شرکت ملی نفت صورت نمی‌گیرد، لکن از جیب خود مردم پرداخت می‌شود.
به چه سبب لازم هست پولی که مردم خودشان به خودشان پرداخت می‌کنند، برای دولت فاجعه باشد؟ دولت در توجیه و تفسیر این فاجعه لازم هست عدد و رقم بدهد. آ یعنی بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی دولت مالیات نمی‌دهد و نیمی از درآمد نفت را بعنوان سهام خود تصرف می‌کند.

طعنه عارف به روحانی/ اعتدال، گفتمان نیست

طعنه عارف به روحانی/ اعتدال، گفتمان نیست محمدرضا عارف ریاست فراکسیون امید می‌گوید اعتدال یک گفتمان نیست… از انجایی که روحانی و حلقه اطراف وی در حزب اعتدال و پیشرفت، از اعتدال بعنوان یک گفتمان یاد می‌کنند و معتقدند بعضی کارکرد اصلاح‌طلبان در مقطع های، افراطیی بوده، بعضی اصلاح‌طلبان مثل تاجیک و.
مکررا تبیین کرده‌اند اعتدال گفتمان نیست و گفتمان حقیقی، اصلاحات هست.
محمدرضا عارف روز گذشته در دیدار شورای مرکزی جبهه اعتدالگرایان، دوباره موضع از بالای اصلاح‌طلبان را تکرار کرد و اظهار کرد: در ذات اصلاحات، منش و اعتدالی وجود دارد، به شخصه «اعتدال» را یک گفتمان نمی‌دانم و شرایط هنگامی ما را به طریقی برد که واژه «اعتدال»را به «اصلاحات» الصاق کردیم در حالی که الزاما احتیاجی به این کار نبود به چه سبب که در دل گفتمان اصلاحات، اعتدال نهفته هست.
ریاست شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اضافه کرد: در یک جبهه سیاسی هر حزبی لازم هست وزن خود را در داخل آن جبهه سیاسی بشناسد و با دقت به وزن خود فعالیت کند و انتظاراتش را با دقت به وزن و جایگاه خود هماهنگ کند.

 

خراسان

دستور سریع برای ارائه «قاصرین» زمین لرزه کرمانشاه

درخواست یک مسئول برای امنیت رفت و آمد کارگران و کارمندان

آرمان

تبرئه استانداران احضار شده

بعد از واقع شدن چند سانحه رانندگی برای کارگران واحدهای صنعتی در استان های متفاوت کشور، یک مقام ارزشمند دولتی با ارسال بخشنامه ای به مدیران استانی و کشوری دولت، از آنان خواسته هست درکنار ارزیابی تعلق ابزار نقلیه شایسته برای رفت و آمد کارکنان، با جلب معیت مراجع مرتبط همچون راهنمایی و رانندگی برای طراحی و اعمال مرحله های تعلیمی شایسته همچون تشریفات و رانندگی سالم، اقدام کنند. ریاست دفتر رئیس‌جمهور در مورد آخرین وضع پرونده استانداران اظهار کرد: تا محلی که اطلاع دارم اشخاصی که احضار شده بودند، تبرئه گردیدند. سیدمحمود واعظی در مورد آخرین وضع استانداران احضار شده در رابطه با آن چه تخلف های انتخاباتی گفته می‌شود، اضافه کرد: تا محلی که اطلاع دارم هر کدام از این اشخاص که احضار شده‌اند یک به یک تبرئه شده‌اند.

بازداشت چندین عامل منسوب

حسین ذوالفقاری در مورد خرابکاری‌های موخر عده‌ای منسوب به یک فرد فراری بیرون از کشور در تهران که اقدام به آتش زدن در‌های باشگاه پرسپولیس کرده بودند، اظهار کرد: عده ای از اشخاص منسوب به این شخص دستگیری شده‌اند؛ البته عدد آن‌ها قابل دقت نیست اما عمده آنها دستگیری شده‌اند. وی با اظهار این مطلب که اشخاص دستگیر شده اظهار پشیمانی کرده‌اند و‌ هیچ مبانی اعتقادی و تفکری برای اقدامات خود نداشتند اهتمام کرد: عده ای از این اشخاص فریب خورده پیش از انجام خرابکاری دستگیری گردیدند.

پاسخ اینستاگرامی ظریف به یک انتقاد

وزیر خارجه کشورمان در اینستاگرام خود جواب خورده گیری یکی از مخاطب های خود در این شبکه اجتماعی را داد. »

.. مکارم شیرازی

.. مکارم شیرازی نماینده مردم تهران پس از ان در جواب به پرسش ها دانشجوهای و در جواب پرسشی در مورد سخنان موخر وی در مورد آیت‌ا…..

لزوم اعمال قانون «از کجا آوردی؟»

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به مطرح شدن طرح استیضاح ریاست دیوان محاسبات بعد از عرضه گزارش حقوق‌های نجومی، اظهار کرد: پرسش ها ما به دیوان محاسبات ارسال شده اما به‌رغم گذشت دوماه تاکنون جواب ریاست دیوان محاسبات به کمیسیون برنامه و بودجه واصل نشده هست. حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به محور‌های استیضاح ریاست دیوان محاسبات اظهار کرد: علاوه بر گزارش جعلی که از حقوق‌های نجومی عرضه گردید، مسائل دیگری هم وجود دارد که بنده به موقع اظهار می‌کنم. وضع مطلوبی بر دیوان محاسبات حاکم نیست، اداره خاصی در دیوان وجود دارد به طوری که بسیاری از اشخاصی که در دیوان مشغول کار‌ می باشند، از نوع اداره حاکم بر آنجا دلخور می باشند.

علی‌مطهری: پاپ جور مسلمانان را کشید

وی با اشاره به اینکه این دلخوری‌ها زیادتر نسبت به «عادل آذر»رئیس دیوان و «فیاض شجاعی» دادستان دیوان وجود دارد، اظهار کرد: مسائلی حول این دو نفر وجود دارد که بنده نمی‌خواهم در حال حاضر بصورت مصداقی به این مورد ها اشاره کنم، اما لازم هست «قانون از کجا آورده‌ای؟» برای همه مدیران من جمله مدیران دیوان محاسبات اجرا گردد. علی مطهری اضافه کرد: کاری را که دولت‌های اسلامی یا علمای مالک نفوذ لازم هست انجام دهند، پاپ انجام می‌دهد و این مایه سرشکستگی دنیای اسلام هست… در طراز اول علمای اسلام با گفت‌وگو و مباحثه با یکدیگر و در درجه دوم دولت‌ها لازم هست ریشه‌های چند دستگی و تشتت دنیای اسلام را بخشکانند.

ایران

روایت ریاست «سیا» از نامه به سردار سلیمانی
روایت ریاست «سیا» از نامه به سردار سلیمانی ریاست سازمان معلومات مرکزی امریکا (سیا) ارسال نامه‌ای به ریاست سپاه قدس ایران را تأیید کرد و در عین حال اظهار کرد که وی این نامه را باز نکرده هست. ریاست سازمان سیا مورخ ارسال این نامه اشاره‌ای نکرد و در عین حال اظهار کرد سردار سلیمانی که فرماندهی عملیات فرامرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را برعهده دارد، حتی از باز کردن نامه اجتناب کرده هست.

 بهمنی:  دیداری با «رضا ضراب» نداشته‌ام
 بهمنی:  دیداری با «رضا ضراب» نداشته‌ام رئیس‌کل سابق بانک مرکزی  مدعای رضا ضراب مبنی بر رابطه با مقام های دولت وقت و دیدار با ریاست کل بانک مرکزی را زیر سؤال برد. رضا ضراب که از او بعنوان شریک بابک زنجانی یاد می‌شود و این ایام دادگاه وی به اتهام دور زدن تحریم‌های امریکا بر علیه ایران در امریکا برگزار می‌شود، اعتراف کرده که در انجام اقدامات خود با ریاست کل بانک مرکزی وقت هم دیدار داشته هست. محمود بهمنی در گفت‌وگو با تسنیم، در این مورد اظهار کرد: ضراب اصلاً با من دیدار نداشته و این شایعات یک سری جوسازی‌هایی هست که بر علیه ایران انجام می‌شود. وی با اهتمام بر اینکه من اصلاً دیداری با ضراب نداشته‌ام، اظهار کرد: ضراب با دولت قبل کاری نداشته تا بخواهد در رابطه باشد و او فقط  یک تاجر بین‌المللی بوده و خود با امریکا و ترکیه در رابطه بوده هست.

مدعای توزیع ۷۹ هزار سکه در دولت احمدی‌نژاد
پیش از این هم حمید رسایی از نمایندگان حمایت کننده دولت احمدی‌نژاد بعضی ادعاها در مورد دیدار ضراب با وی در جمهوری آذربایجان را تکذیب کرده بود. مدعای توزیع ۷۹ هزار سکه در دولت احمدی‌نژاد نایب ریاست فراکسیون مستقلین مجلس مدعی گردید که ۷۹ هزار سکه در دولت مدعی پاکدستان توزیع شده هست. نماینده رشت دنبال کرد: توقع داشتم آقای دادستان و آقای اژه‌ای که از تخلف های احمدی‌نژاد حرف می‌گویند، در مورد نقش او در اتفاقات ۸۸ هم بگویند؛ چه هنگامی می‌خواهند بگویند عاملیت فتنه از سوی او بوده هست آن هم هنگامی که مردم را

بقایی و جوانفکر امروز به دادسرا می روند


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77493

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.