تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعلام تقویم کارگاه‌های هفتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار»

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ در هفتمین دوره از جشنواره عمار سه جنس کارگاه سوژه یابی و تخصصی با عناوین «هنر و واقعیت»، «یک روز یک تجربه» و کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود.

 

از حماسه‌های دریایی تا حوادث سوریه در کارگاه‌های هنر واقعیت

در اولین روز جشنواره و از ساعت ۱۵ و ۳۰ نهم دی ماه، دریادار علی اکبر اخگر در کارگاه هنر و واقعیت درباره سوژه‌های نیروی دریایی که هم هیجان دارند و هم درس زندگی می‌دهند، سخنرانی می‌کند.

 

در دهم دی ماه، ساعت ۱۵ و ۳۰ روح الله رشیدی از آذربایجان در کارگاه هنر و واقعیت به تحلیل اتفاقات و رویدادهای تفکیک آذربایجان و جریان‌های جدایی طلب می‌پردازد؛ جریان‌های رادیکالی که در مرزهای ایران در جهت اختلاف افکنی در حال فعالیت هستند.

 

یازدهم دی ماه سومین روز جشنواره، حسن شمشادی در کارگاه هنر و واقعیت درباره اتفاقات و تحولات سوریه، پیدایش گروهک‌های تکفیری مثل داعش و تحلیل آینده سوریه و همچنین سوژه‌هایی که در سوریه رخ می‌دهد و باید به تصویر کشیده شود، سخنرانی می‌کند.

 

دوازدهمین روز دی از ساعت ۱۵ و ۳۰ در چهارمین روز جشنواره، فواد ایزدی در کارگاه هنر و واقعیت به سخنرانی درباره آمریکا، نقش آمریکا در منطقه و شکل گیری گروهک‌های تکفیری می‌پردازد.

 

برجی، ده نمکی و احمدجو از آثارشان می‌گویند

بخش دیگری از کارگاه‌های جشنواره عمار با عنوان «یک روز یک تجربه» برگزار می‌شود. این کارگاه‌ها با موضوع قرار دادن یک فیلم در یک روز نحوه ساخت آن را با حضور مجری ـ کار‌شناس مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

 

در روز پنجم جشنواره سیزدهم دی ماه، از ساعت ۱۵ و ۳۰ رضا برجی درباره مستندش با عنوان «مادران سربرنیتسا» سخن می‌گوید.

 

پانزدهم دی ماه و هفتمین روز جشنواره نیز با کارگاه یک روز یک تجربه، با مجری‌گری امیر داساگر و با حضور مسعود ده نمکی و با محوریت «اخراجی‌ها ۲» برگزار می‌شود.

 

در آخرین روز جشنواره شانزدهم دی ماه و از ساعت ۱۵ و ۳۰ در کارگاه یک روز، یک تجربه، با حضور بدری به عنوان مجری کار‌شناس سریال «روزی روزگاری» ساخته امرالله احمدجو مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

هاشم‌زاده، زندباف و نقویان تخصص‌های سینمایی یاد می‌دهند

کارگاه‌های تخصصی نیز روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ دی در ساعت ۱۷ و ۳۰ و با حضور ناصر هاشم‌زاده، حسین زندباف و مهدی نقویان برگزار می‌شود.

 

ناصر هاشم‌زاده از فیلمنامه نویسی و حسین زندباف از تدوین و مهدی نقویان از آرشیو در مستند سخن می‌گوید.

 

تمامی این کارگاه‌ها در سالن ۳ سینما فلسطین برگزار می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35488

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.