تاریخ ارسال : ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اعلام نتایج بررسی صلاحیت ۴۰ داوطلب انتخابات

یک منبع آگاه در ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت بررسی صلاحیت ۵۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران نامشخص بود گفت: نتایج بررسی صلاحیت ۴۰ نفر از این داوطلبان شب گذشته از سوی شواری نگهبان اعلام شد.

به گزارش شلمچه نیوز، این منبع آگاه افزود: صلاحیت شماری از این داوطلبان تایید شده و برخی نیز از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت نشده اند.
 وی تصریح کرد: هنوز نتیجه بررسی صلاحیت ۱۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران که در بین آن ها تعدادی از افراد مشهور سیاسی نیز وجود دارد، اعلام نشده است.
این منبع آگاه ابراز امیدواری کرد صلاحیت شماری از این ۱۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی احراز شود.
براساس گزارش ایرنا، پیش از این عیسی فرهادی فرماندار تهران از نامشخص بودن وضعیت بررسی صلاحیت ۵۶ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه خبر داده بود.
به گفته فرهادی، برخی چهره های مطرح سیاسی از هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا در میان این افراد وجود دارند.
ستاد انتخابات استان تهران پیشتر از تایید صلاحیت یک هزار و ۲۶۱ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان در شش حوزه انتخابیه این استان خبر داده بود.
استان تهران در مجموع ۳۵ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که ۳۰ کرسی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و هر کدام از پنج کرسی دیگر به سایر حوزه های انتخابیه اصلی استان تعلق دارند.
این استان دارای شش حوزه اصلی و ۲۰ حوزه فرعی شامل شهرستان ها و بخش ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه برگزار می شود.
آفتاب

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11072

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.