تاریخ ارسال : ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افتتاح نخستین سینمای هنر و تجربه شمال کشور در بابل

 نخستین سینمای هنر و تجربه شمال کشور شامگاه پنجشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی و چند تن از هنرمندان و فیلمسازان در مجتمع فرهنگی سینمایی بابل افتتاح شد.

به گزارش شلمچه نیوز، مدیر گروه سینمایی هنر و تجربه کشور در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : افتتاح این مرکز در بابل فرصت خوبی برای جوانانی است که توانمندی و استعداد مناسبی در زمینه فیلم و هنر دارند و همچنین دارای ایده های نو در این عرصه هستند .
امیر حسین علم الهدی افزود : خوشبختانه کشور ما دارای جوانان خوبی است که باید فکر و ایده آنان مورد حمایت قرار گیرد و سینمای هنر و تجربه بذرهایی است که در آینده به نهال تنومند تبدیل خواهد شد و میوه های خوبی در عرصه فرهنگ و هنر این سرزمین تحویل جامعه می دهد.
وی ادامه داد : چنین مراکزی در سراسر کشور می تواند در عرصه فرهنگ و سینما نسلی را تربیت کند که سینمای ایران را رو به جلو سوق دهد و در عرصه های بین المللی هم بتواند فرهنگ غنی ایران را به رخ جهانیان بکشاند.
علم الهدی گفت : بابل بعد از تهران ، مشهد، اصفهان، شیراز و کرج به عنوان پنجمین شهرستان کشور است که مرکز سینمایی هنر و تجربه در آن افتتاح شده است که امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این تعداد را به ۱۰ یا ۱۵ مرکز در سراسر کشور برسانیم.
وی افزود : شهرهای رشت، اهواز، بوشهر، کرمان، تبریز و سمنان از جمله شهرهایی هستند که هم اکنون درخواست راه اندازی سینمای هنر و تجربه را دارند که امیدواریم با بررسی امکانات و زیرساخت های این شهرها تا پایان سال به آنان پاسخ مثبت داده شود.
مدیر گروه سینمای هنر و تجربه کشور گفت : سینمای هنر و تجربه در کلان شهرهای دارای بیش از یکصد هزار نفر جمعیت راه اندازی می شود و از جمله شرایط راه اندازی آن داشتن امکاناتی مانند سالن نمایش و تجهیزات لازم است .
وی افزود : مجتمع فرهنگی سینمایی بابل مکان بسیار مناسبی برای راه اندازی سینمای هنر و تجربه است و پیش بینی می شود که این مکان یکی از پربیننده ترین مراکز در کشور باشد.
علم الهدی گفت : بابل شهرستانی فرهنگی با فیلمسازان جوان است که افتتاح این مرکز می تواند به رشد و توسعه فرهنگی شهرستان و استان مازندران کمک کند.
وی افزود : با افتتاح سینمای هنر و تجربه در بابل ، این مرکز هر روزه از ساعت ۱۵ الی ۲۱ در دو سیانس فیلم برای علاقه مندان نمایش می دهد.
در حاشیه این مراسم از دو کارگردان جوان بابلی ‘مهدی قربانپور’ و ‘محمدحسین مهدویان’ تجلیل شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21041

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.