تاریخ ارسال : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چندطرح عمرانی وصنعتی درسفر روحانی به مشهد

رییس جمهور همزمان با ایام الله دهه فجر برای آغاز عملیات اجرایی و افتتاح چندین طرح به مشهدسفر خواهد کرد.

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چندطرح عمرانی وصنعتی درسفر روحانی به مشهدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس جمهوری (شنبه) و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر برای آغاز عملیات اجرایی و افتتاح چندین طرح عمرانی، بهداشتی و صنعتی به شهر مقدس سفر خواهد کرد.
فاز ٣ خط یک قطار شهری مشهد اولین پروژه ای است که دکتر روحانی پس از ورود به شهر مقدس مشهد به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی و در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید برای کاهش آلودگی هوای این شهر مورد بهره برداری قرار خواهد داد.
پروژه توسعه خط ١ شرکت قطار شهری مشهد به طول ۴/۵ کیلومتر و با دو ایستگاه ‘بوستان ریحانه’ و ‘فرودگاه شهید هاشمی نژاد’ افتتاح خواهد شد.
همچنین در ادامه سفر رییس جمهوری به مشهد عملیات اجرایی برقی سازی قطار مشهد-تهران آغاز می شود.
در طرح راه آهن برقی تهران-مشهد که در مدت زمان ۴٢ ماه و با اعتباری در حدود دو میلیارد دلار ساخته می شود، جابه جایی مسافران و زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان با قطارهای سریع مسافری و با سیر زمانی شش ساعت انجام خواهد شد. همچنین قطارهای باری به ظرفیت حمل ١٠ میلیون تن بار در سال در این محور ارتقا خواهند یافت.
افزایش ظرفیت شبکه ، افزایش ظرفیت ایستگاه های اصلی ، افزایش سرعت متوسط قطارها، امکان افزایش تعداد مسافر بر واگن، کاهش تاخیرها و کاهش وابستگی به موتورهای دیزلی سنگین از مهم ترین مزایای طرح برقی سازی این خط ریلی است.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10831

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.