تاریخ ارسال : ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش۲۱درصدی حوادث درکردستان/نجات۲۸۶نفر توسط امدادگران هلال احمر

حسن خدابنده لو در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: در شش ماه سال جاری ۲۹۰ حادثه در استان کردستان رخ داده که به نسبت شش ماه نخست سال گذشته ۲۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اظهار کرد: از مجموع حوادث به وقوع پیوسته در شش ماه سال جاری تعداد ۲۱۵ حادثه جاده ای است که ۲۵.۸۶ درصد از کل حوادث را به خود اختصاص داده و به نسبت سال ۹۵ با افزایش ۴.۶ درصدی همراه است.

وی با اشاره به کاهش زمان رسیدن نیرو های عملیاتی هلال احمر در محل حادثه، گفت: جمعیت هلال احمر کردستان با ۲۹ پایگاه ثابت، سیار، موقت و امداد هوایی با ۳۳۴  تیم امدادی با ۱۰۳۶ نفر نیرو عملیاتی به حوادث به وقوع پیوسته خدمات امداد و نجات و ۵۹ مورد رهاسازی مصدومان را ارائه کرده اند.

خدابنده لو افزود: تعداد ۱۶۲  نفر مصدوم حوادث توسط عوامل امدادی هلال احمر به مراکز درمانی منتقل که تعداد مصدومان به نسبت سال ۹۵ با افزایش ۲۵.۸۶ درصدی و به همان نسبت آمار انتقالی ها با افزایش شانزده درصدی همراه بوده است.

وی گفت: در شش ماه سال جاری تعداد ۲۸۶ نفر توسط امدادگران هلال احمر نجات پیدا کرده اند که این آمار به نسبت شش ماه اول سال ۹۵ که ۲۱۲ نفر بود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان عنوان کرد: در سال گذشته میانگین زمان حضور نیرو ها در محل حادثه ۱۳ دقیقه و شش ثانیه بود که در سال جاری با کاهش دو دقیقه ای به ۱۱ دقیقه و ۵۶ ثانیه تغییر پیدا کرده است.

به گفته وی، از علل کاهش زمان رسیدن نیرو های امدادی هلال احمر در صحنه های حوادث جاده ای می توان به افزایش پایگاه های امداد و نجات بین شهری در مسیر های پر حادثه استان اشاره کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67408

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.