تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش آمار طلاق در جامعه نگران کننده است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، عبدالرضا عزیزی روز دوشنبه در جلسه بررسی و حل مشکلات ناحیه شهری مهرگان و  کاهش آسیب های اجتماعی این منطقه که با حضور اعضاء کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات پارک بهشت مهرگان برگزار شد، اظهار کرد: افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه نگران کننده است و باید برای آن تدبیر شود.

افزایش ۲۵ درصدی طلاق در جامعه

عزیزی با اشاره به آمار نگران کننده طلاق در جامعه گفت: در حال حاضر از سال ۶۷ تاکنون ۲۵ درصد افزایش طلاق را شاهدیم که بیشترین آمار در مناطق بالای شهر تهران است ولی در حال حاضر شاهد افزایش در شهرهای کوچک هستیم.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی دارند و هر شش ماه جلسه ای به ریاست ایشان در این راستا تشکیل می شود و خروجی ارزشمندی دارد.

عزیزی افزود: شورای اجتماعی به ریاست رئیس جمهور و معاونت وزیر کشور و به دبیری ایشان هر ماه برگزار می شود و پس از جمع بندی گزارش ها اعضا کمیسیون مجلس به استانها و شهرستان ها برای بررسی بیشتر و شناخت های آسیب ها سفر می کنند.

عزیزی تصریح کرد: متاسفانه در کشورمان قبل از هرگونه مطالعه و کارشناسی اقدام به اجرای پروژه ها می کنیم و این کار موجب بروز  آسیبهای زیادی می شود و زیان رسان است.

وی افزود: مسکن مهر نیز یکی از این اقدامات است که بدون مطالعه و نگاه کارشناسی اجرا شده و همین موضوع موجب ایجاد مشکلات فراوان برای کشور و مردم ساکن در آن شده است.

عزیزی بیان کرد: اگر می خواهیم از آسیب های اجتماعی پیشگیری کنیم باید مسئولان به دغدغه مهم رهبری توجه کنند و برای احداث شهرک و ایجاد مجتمع های مسکونی به زیرساخت ها و مسائل زیربنایی و روبنایی و سرانه های فرهنگی، آموزشی و بهداشتی، فضای سبز توجه شود نه اینکه بعد از احداث شهر و مجتمع تازه به فکر تامین نیازها باشیم.

طرح های بدون پشتوانه کارشناسی هزینه های سنگین دارد

وی گفت: ناحیه شهری مهرگان از نظر منظر شهری و نما مناسبی برخوردار است که باید رسیدگی به مشکلات اساسی آن بیشتر مورد توجه ادارات و ارگان های خدمات رسان قرار گیرد.

عزیزی یادآور شد: بزرگترین معظل مسکن مهر سوء مدیریت است و سازندگان آن موجب بروز مشکلات اساسی بخصوص آسیب های اجتماعی شده اند و اگر قرار است کسی بازخواست شود باید این افراد توبیخ شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیری که تخلف می کند دوباره نباید به کار گمارده شود بلکه لازم است با آنها برخورد شود و نامشان در فهرست سیاه قرار گیرد تا دیگر مسئولیت نپذیرند.

وی با اشاره به ساخت ۲۷ هزار واحد مسکونی در ناحیه شهری مهرگان یادآورشد: اگر مدیریت صحیح در این منطقه صورت نگیرد اهالی ساکن در این ناحیه دچار آسیب های اجتماعی خواهند شد.

در این جلسه ساکنان ناحیه شهری مهرگان با حضور در جمع اعضاء کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن انتقاد از بی توجهی مسئولان به نیازهای آنها در خصوص مشکلات خود از جمله کاهش میزان اقساط بانکی، تفکیک کنتور گاز، آّب و برق، رفع مشکلات آسانسور و ایجاد مراکز عرضه کالا و بازارچه محلی و نبود مراکز فرهنگی و آموزشی و تفریحی نکاتی را متذکر شدند.
 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72434

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.