تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش ارجاع نمونه‌های الکل غیربیولوژیکی به پزشکی قانونی همدان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی همدان، علی احسان صالح مصرف مشروبات الکلی را زمینه‌ساز بسیاری از نزاع‌ها دانست و گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال ۲ نفر به علت سوء‌مصرف الکل در استان همدان جان خود را از دست داده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی با پدیده سوءمصرف و اعتیاد به الکل همراه است، عنوان کرد: با وجودی که در کشور ما به خاطر رعایت مبانی شرعی و فرهنگی، مصرف مشروبات الکلی کمتر از دیگر کشورهاست اما گستردگی عوارض مصرف الکل ایجاب می‌کند برای جلوگیری از آثار سوء آن، توجه جدی به این معضل شود.

صالح با اشاره به کاهش ۶ درصدی آمار بررسی تست الکل در هوای بازدمی از افرادی که توسط مراجع قضایی و انتظامی به پزشکی قانونی معرفی شده‌اند، گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال ۱۶ نفر و در مدت مشابه سال قبل ۱۵ نفر به آزمایشگاه این اداره کل معرفی شدند.

وی از افزایش ارجاع نمونه‌های الکل غیربیولوژیکی خبر داد و گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال ۲۰۴ مورد و در مدت مشابه سال قبل ۸۵ مورد از انواع مختلف مشروبات الکلی توسط پلیس و دستگاه قضایی کشف و به این مرکز ارجاع داده شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73503

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.