تاریخ ارسال : ۰۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش حادثه های رانندگی به سبب خستگی و توجه نکردن به جلو

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سیدعلی ضیا دیشب در برنامه تحویل سال شبکه یک میزبان سردار تقی مهری ریاست پلیس راهور ناجا بود. مجری و تهیه کننده «یکِ یک» در ابتدا به محل ضبط استودیو اشاره نمود که یک سالن ورزشی بود اما از سوی نیروی انتظامی در اختیار برنامه جای گرفت و پس از آن از سردار مهری در مورد نوروز سؤال کرد.

وی در جواب اظهار کرد: طبق معمول در نوروز، کنار خانواده نیستیم. هر روزی هم که در مورد کاهش تصادف خبری می دهند، روز خوب و خاطره ای خوب است.

ریاست پلیس راهور ناجا تاکید کرد: یکی از اتفاق هایی که متاسفانه در نوروز فراوان به واقع شدن می پیوندد، تصادف های رانندگی است. حادثه خبر نمی کند و از مردم می خواهیم احتیاط کنند تا حوادث کمتر گردد.

سردار مهری در مورد شرایط فعلی با شروع سفرها توضیح داد: گزارشاتی که از سطح جاده ها دریافت می کنیم نشان می دهد، زیادی از خروجی های کلان شهرها پرازدحام است. علاوه بر این ورودی های شهرهای زیارتی مثل مشهد مقدس نیز خارق العاده پرازدحام است. کانون شمالی و جاده چالوس را امروز یک طرفه کردیم و رفت و آمد نیمه سنگین است.

وی یادآور گردید: در کانون هراز، وضع در برخی از مقاطع، سنگین است اما آمارها نشان می دهد مسیر منتهی به مشهد مقدس از همه مسیرها سنگین تر است. کانون قزوین به رشت نیز نیمه سنگین است.

ریاست پلیس راهور ناجا اعلام نمود: سال کنونی حدود پنج هزار نیرو مازاد به مدد پلیس راهور آمده است. علاوه بر این بیشتر از هزار دستگاه خودرو از سایر بخش های انتظامی، اضافه شده است تا شعار سال کنونی پلیس یعنی آرامش بهاری منظم و امنیت برقرار گردد.

وی در جواب به این سئوال که پلیس همیشه از بسته های تنبیهی استفاده می کند، آیا از بسته های تشویقی نیز استفاده می کنید، تصریح نمود: هر سال در هفته پلیس، نیروی انتظامی به رانندگانی که در پنج سال گذشته جریمه نشدند، پاداش می دهد. سال کنونی یک کار مردمی نیز انجام دادیم و با کمک هنرمندان و اشخاص دلسوز در این زمینه، پویشی با عنوان «به خاطر افرادی که دوستشان داریم، با احتیاط رانندگی می کنیم»، برگزار گردید.

سردار مهری در انتهاء اظهار کرد: ۵۸ درصد حادثه های رانندگی در دو دیروز به سبب خستگی و توجه نکردن به جلو بوده است که نسبت به سال گذشته افزایش پیدا نموده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92722

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.