تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۹:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش دمای هوای کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش فعالیت سامانه بارشی کشور، از بارش پراکنده در برخی نقاط و افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور خبر داد و افزود: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به سبب سکون نسبی هوا، افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش شلمچه نیوز، احد وظیفه گفت: بر اساس خروجی آخرین مدل‌های هواشناسی سامانه بارشی، امروز در برخی نقاط شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز شمال شرق و شرق به سبب بارش باران و برف و وزش باد، برخی مناطق مه‌آلودگی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه از اواخر امروز از شدت فعالیت این سامانه کاسته می‌شود، افزود: در روز سه‌شنبه تنها در بخش‌هایی از شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی بارش پراکنده رخ داده و سپس این سامانه از کشور خارج شده و به دنبال آن افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور رخ خواهد داد.

به گفته وظیفه، در بعدازظهر امروز به سبب جریانات مرطوب جنوبی، افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران، گاهی رعد و برق در استان هرمزگان، مناطق مرکزی و جنوبی کرمان، جنوب فارس، و برخی نقاط بوشهر و سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بین و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه این شرایط در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز به صورت خفیف‌تر در جنوب شرق کشور پیش‌بینی می شود، اظهار کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به سبب سکون نسبی هوا، افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان تهران امروز ابری، همراه با بارش باران و برف و مه‌آلود با بیشینه و کمینه دمای ۶و ۲ درجه سانتیگراد است، همچنین آسمان این استان در روز سه‌شنبه، نیمه‌ابری، در پاره‌ای نقاط مه صبحگاهی و در روز چهارشنبه، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی با بیشینه و کمینه دمای ۹ و ۲ و ۱۲ و ۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ایسنا

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4772

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.